Oficjalna strona Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

1. Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca 2019 roku

1. Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca 2019 roku2019-10-14T13:52:34+00:00

Idea Plebiscytu

1. Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca 2019 roku ma na celu wyłonienie najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2019 roku. Zwycięzca Plebiscytu otrzyma statuetkę imienia Sir Ludwiga Guttmanna – twórcy igrzysk paraolimpijskich – wykonaną z brązu i zaprojektowaną przez Andrzeja Renesa. Statuetki, które potocznie nazwano już „Guttmannami” przyznawane będą także w trzech innych kategoriach: najlepszy trener/trenerka, wydarzenie i organizacja roku.

Organizacja plebiscytu ma na celu promocję sportu osób z niepełnosprawnościami. Będzie mieć również wpływ na społeczeństwo przez prezentowanie postaw niepełnosprawnych sportowców godnych naśladowania, przysłuży się przełamywaniu barier i stereotypów. Przede wszystkim jednak będzie propagować uprawianie sportu i aktywności fizycznej mimo niepełnosprawności. W myśl zasady, którą powtarzają paraolimpijscy mistrzowie: niemożliwe nie istnieje. Zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom

W II Etapie członkowie Kapituły Plebiscytu w terminie od dnia 14 października do dnia 18 października 2019 roku dokonają indywidualnego wyboru – ze wszystkich zgłoszonych kandydatur.

W dniu 21 października 2019 roku do godz. 15:00 (lub nie później niż do 23.10.2019 r.) Organizator opublikuje na swojej stronie internetowej oraz profilu facebookowym wybraną przez Kapitułę, Listę Nominowanych.

Font Resize