wf pkpar logo

Projekt „WF z Paralimpijczykiem” to możliwość zaproszenia zawodnika do państwa do szkoły na nietypową i ciekawą lekcję WFu! Lekcja będzie składała się z dwóch bloków: teoretycznego i praktycznego. Na pierwszym z nich zawodnik wprowadza młodzież w tajniki swojej dyscypliny – podstawowe zasady czy używany sprzęt – oraz opowiada o tym, co go napędza do bycia zawodowym sportowcem. Podczas drugiego bloku przeprowadzany jest trening z typowymi dla dyscypliny ćwiczeniami i rywalizacją. Chcesz, aby utytułowany zawodnik zaprezentował swoją dyscyplinę w twojej szkole i zainspirował dzieci i młodzież do aktywności? Wypełnij formularz na dole strony!

orlen pkpar poziom rgb

img 0977

Bohaterem spotkania zorganizowanego dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Długosiodle był Bartłomiej Mróz – utytułowany sportowiec specjalizujący się w parabadmintonie – wielokrotny Mistrz Świata, Mistrz Europy i reprezentant Polski na igrzyskach paralimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu „WF z Paralimpijczykiem” odbyły się 15 grudnia w:• Przedszkolu z Oddziałami Specjalnymi i z Oddziałami Integracyjnymi nr 34 w Zabrzu• Szkole Podstawowej nr 33 w Bytomiu. Zawodnicy GoalBall przybyli do szkoły wraz z trenerem Kadry Narodowej, Piotrem Szymalą.

1000006943

Spotkanie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu z Joanną Oleksiuk paralimpijką z Tokyo, medalistką Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata specjalizującą się w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem, a także z Renatą Chilewską trenerką z ogromnym doświadczeniem zawodniczym, byłą reprezentantką Polski w paralekkiej atletyce i Mistrzynią Paralimpijską z Aten w rzucie oszczepem.

231024lm wfpluta 09

Spotkanie dla uczniów Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 41 w Warszawie z Grzegorzem Plutą wielokrotnym uczestnikiem igrzysk paralimpijskich oraz z Michałem Siatkowskim.

spotkanie dla uczniow publicznej szkoly podstawowej nr 3 im ks jana twardowskiego z uczestnikiem igrzysk paralimpijskich w vancouver i tokio rafalem szumcem

Spotkanie dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego z uczestnikiem igrzysk paralimpijskich w Vancouver i Tokio – Rafałem Szumcem.

img 2786

Spotkanie dla uczniów obozu rekreacyjno-pływackiego w Chotowej z paralimpijczykiem uprawiającym paranarciarstwo alpejskie – Andrzejem Szczęsnym.

img 20230603 101941

Spotkanie przeprowadzone podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przez zawodników parabatmintona: Oliwię Szmigiel, Darię Bujnicką i Bartłomieja Mroza.

wf z paralimpijczykiem 2

Spotkanie dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Lubichowie z medalistką paralimpijską w parałucznictwie – Mileną Olszewską.

wf z paralimpijczykiem 4

Spotkanie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu z medalistą paralimpijskim w parakajakarstwie –Jakubem Tokarzem.

wf sz sowinski 21 04 23

Spotkanie dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickiej z medalistą paralimpijskim w parastrzelectwie sportowym – Szymonem Sowińskim.

wfcastro 1

Spotkanie dla uczniów Szkoły Podstawowej im. płka Stanisława Królickiego w Izabelinie z medalistą paralimpijskim w paraszermierce – Adrianem Castro.

gdansk 3

Dwa spotkania dla uczniów klasy 4 i 5 oraz 6 klasy Chrześcijańskiej Szkoły Montessori w Gdańsku, prowadzone przez zawodników sekcji paratenisa stołowego klubu Szansa-Start Gdańsk: Ernesta Gardynika i Barbarę Rompę.

3wf 1105

Spotkanie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 321 w Warszawie z medalistami paraolimpijskimi w paraszermierce – Grzegorzem Plutą, Stefanem Makowskim i Andriim Demczukiem (Ukraina).

kprm2

Spotkanie przeprowadzone podczas Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przez paraszermierzy: Grzegorza Plutę, Michała Dąbrowskiego i Mateusza Szlufika.

img 20221011 123459

Spotkanie dla uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej nr 16 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Warszawie z medalistą paraolimpijskim w paraszermierce – Adrianem Castro.

wioślarze z paraolimpijczykiem

Spotkanie dla dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 w Policach przy ul. Robotniczej 13 z zawodnikami kadry narodowej w wioślarstwie – Jolantą Majką i Michałem Gadowskim oraz trenerem kadry Tomaszem Kaźmierczakiem.

wf lepiato

Spotkanie dla uczniów Zespołu Szkół Edukacji Technicznej nr.20 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi z medalistą paraolimpijskim w skoku wzwyż – Maciejem Lepiato.

Lekcja Piotrka Grudnia (paratenis stołowy) miała miejsce 29 listopada w warszawskim LO im. Leopolda Lisa-Kuli.

img 20221129 093848

Spotkanie dla uczniów Szkoły podstawowej im. Piastów Śląskich w Pisarzowicach z medalistą paraolimpijskim w parakajakarstwie – Jakubem Tokarzem.

wf jtokarz

Spotkanie dla uczniów Szkoły podstawowej nr 2 im. Romualda Traugutta w Józefowie z medalistą paraolimpijskim w paraszermierce – Adrianem Castro.

wf 20 12 22

Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach – spotkanie z Adrianem Castro

Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach – spotkanie z Jakubem Tokarzem

Mała Akademia Odkrywcy, przedszkole niepubliczne.
Adrian Castro, paraszermierka, Ząbki

Szkoła podstawowa nr. 187 im. Adama Mickiewicza,
Bartłowmiej Mróz, parababington, Warszawa

Szkoła podstawowa nr.293 im. Jana Kochanowskiego.
Rafał Wójtowicz, siatkówka na siedząco, Warszawa

Jakub Tokarz, parakajakarstwo, Pisaszowice

Szkoła podstawowa im. Jana Pawła II

Jakub Tokarz, parakajakarstwo, Pisaszowice

Dnia 11 stycznia 2020 roku w Hali MOSiR w KROŚNIE przeprowadzono lekcję „WF z paraolimpijczykiem”. Uczestników spotkania w tajniki paraolimpijskiego sportu wprowadził Rafał Wilk, mistrz paraolimpijski w kolarstwie ręcznym z Rio de Janeiro.

Dnia 16 stycznia 2020 roku w Ośrodku Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością przy ul. Skorochód-Majewskiego 34 w Warszawie odbyła się lekcja „WF  z paraolimpijczykiem. Beneficjentami tego wydarzenia były dzieci  z niepełnosprawnością umysłową. Spotkanie poprowadził mistrz paraolimpijski z 2012 r. w szermierce na wózkach Grzegorz Pluta.

28 stycznia 2020 roku została przeprowadzona w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 41 w Warszawie przy ul. Bartniczej 2 lekcja „WF z Paraolimpijczykiem”.W spotkaniu motywacyjnym wzięło udział ok. 60 uczniów z różnych klas. Wydarzenie poprowadził Grzegorz Pluta, mistrz paraolimpijski z 2012 r. w szermierce na wózkach, który poprowadził zajęcia z młodzieżą.

11 marca 2020 roku w Przedszkolu Publicznym w Torzymiu przy ul. Saperskiej 10 odbyła się lekcja „WF z Paraolimpijczykiem. Przedszkolaków w tajniki paraolimpijskiego sportu wprowadziła Karolina Kucharczyk mistrzyni paraolimpijska w skoku w dal
z 2012 r.

13 grudnia 2019 roku została przeprowadzona w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  nr 214 w Warszawie lekcja „WF-uz Paraolimpijczykiem”, zgodnie z zapisem w umowie PKPar/PKN ORLEN. W spotkaniu motywacyjnym wzięli udział uczniowie klas IV – VI (ok. 100 osób),natomiast w lekcji wf-u uczestniczyłaby grupa uczniów wybranych z poszczególnych klas (ok 25 osób). W wydarzeniu wziął udział Adrian Castro, który poprowadził zajęcia z młodzieżą.

Dnia 11 grudnia 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 154 z Oddziałami Integracyjnymi  na Targówku przeprowadziła lekcję „W-F z paraolimpijczykiem”, zgodnie z zapisem w umowie PKPar/PKN ORLEN. Uczniów w tajniki paraolimpijskiego sportu w prowadził parakajakarz Jakub Tokarz.

Na terenie Gminy Kampinos w dniu 29.06.2019r  odbył się bieg przełajowy „Kampinoskie piekło”, podczas którego przeprowadzono „W-F z paraolimpijczykiem”, zgodnie z zapisem w umowie PKPar/PKN ORLEN. Rozgrzewkę poprowadziła multimedalistka letnich igrzysk paraolimpijskich Alicja Fiodorow.

Dnia 8 czerwca 2019 roku na stadionie OSiR Targówek w ramach lekcji „W-F z paraolimpijczykiem”, zgodnie z zapisem w umowie PKPar/PKN ORLEN, odbyły się XXV Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Zajęcia rozgrzewki poprowadził dwukrotny medalista Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu 2012 – Mateusz Michalski. W tajniki szermierki na wózkach wprowadzał Karol Bilecki.

14 września 2018 r., odbyła się w Teresinie impreza sportowa skierowana do dzieci i młodzieży z Zachodniego Mazowsza, polegająca na przeprowadzeniu zawodów lekkoatletycznych. Organizatorem był klub sportowy UKS FILIPIDES. Zajęcia rozgrzewki poprowadzili Mistrz Paraolimpijski w skoku wzwyż z Londynu w 2012 i z Rio de Janeiro w 2016 roku – Maciej Lepiato, oraz  Łukasz Mamczarz – brązowy medalista paraolimpijski w skoku wzwyż z Londynu w 2012.

Podczas  X Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busko Zdrój,  została przeprowadzona w dn.15 października 2018 r., lekcja w –f z paraolimpijczykiem. W wydarzeniu wziął udział Michał Derus, który poprowadził zajęcia z młodzieżą.

Parabadminton
Parakajakarstwo
Paraszermierka
Siatkówka na siedząco
Paratenis stołowy
Adrian Castro zaraża dzieci sportem!
Grzegorz Pluta szermierka na wózkach
Piotr Grudzień jako… nauczyciel WF!
WF z Paralimpijczykiem – Szymon Sowiński jako nauczyciel!