STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Żegnamy Agnieszkę Świdzińską (z d. Rozkres), multimedalistkę igrzysk w Sydney
Aktualności

Żegnamy Agnieszkę Świdzińską (z d. Rozkres), multimedalistkę igrzysk w Sydney

Z przykrością informujemy o śmierci Agnieszki Świdzińska (z d. Rozkres), multimedalistki paralimpijskiej, zawodniczki IKS AWF Warszawa, członkini złotej drużyny kobiecej w szpadzie i florecie z igrzysk paralimpijskich w Sydney w 2000 roku.

rozkres
Źródło zdjęcia: Witold Duński, Od Paryża 1924 do Sydney 2000: polscy medaliści olimpijscy i paraolimpijscy: encyklopedia ilustrowana

Agnieszka reprezentowała biało-czerwone barwy w szpadzie i florecie. Była zawodniczką reprezentacji Polski podczas igrzysk w Sydney w 2000. Reprezentacja Polski była wtedy na szczycie i triumfowała w klasyfikacji medalowej tej dyscypliny, a Agnieszka walnie przyczyniła się do tego sukcesu. Razem z Martą Wyrzykowską (obecnie: Makowską) i świętej pamięci Jadwigą Polasik stanowiły niesamowitą drużynę – sięgały po złoto w szpadzie i florecie. Indywidualnie wywalczyła srebro we florecie kat. A. Do jej najważniejszych sukcesów można też zaliczyć złoty medal w szpadzie podczas Mistrzostw Europy w 1998 w Euskirchen (Niemcy) – było to pierwsze złoto dla Polski na ME w historii dyscypliny.

Agnieszka zmarła 6 kwietnia br. w Norymberdze, kilka tygodni przed swoimi 51. urodzinami. Pogrzeb naszej utytułowanej sportsmenki odbędzie się we wtorek 6 czerwca o godzinie 16:30 w parafii p.w. Św. Ojca Pio w Mszczonowie.

Spoczywaj w pokoju!