STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Zawody Pucharu Świata w kolarstwie szosowym w  Ostendzie – w jeździe indywidualnej na czas Polacy na handbike’ach poza podium.
Aktualności

Zawody Pucharu Świata w kolarstwie szosowym w  Ostendzie – w jeździe indywidualnej na czas Polacy na handbike’ach poza podium.

Apetyty z pewnością było większe. Najwyżej, na 4 pozycji, rywalizację ukończyli Rafał Wilk (MH4) i Rafał Szumiec (MH3). Mistrz paraolimpijski z Londynu i z Rio de Janeiro ukończył rywalizację z 19 s. straty do trzeciego na podium Austriaka Thomasa  Frühwirth’a. Jetze Plat z Holandii był poza zasięgiem rywali. Amerykanin Thomas Davis, który ukończył jazdę jako drugi miał blisko 50 s. straty do zwycięzcy.

Dla Rafała Szumca 4m. jest bardzo dobrym wynikiem. Szumiec, który jeszcze na zimowych igrzyskach paraolimpijskich w Soczi w 2014 startował  na monoski,  od kilku lat z dużym powodzeniem startuje na handbikach. Dzisiejsza jazda indywidualna na czas ze stratą około 20s. do trzeciego miejsca to bardzo dobry wynik tego zawodnika.

Zawody w Ostendzie otwierają sezon 2018. W rywalizacji uczestniczą kolarze z 38 krajow świata.

Jutro jazda indywidualna na czas zawodników startujących na tandemach (grupa B) i rowerach (grupa C).

Wyniki Polaków:

W grupie MH5 1. Tim de Vries NED, …, DNF Piotr Małek,
W grupie MH4: 1. Jetze Plat NED, 4. Rafał Wilk, …, 13. Krystian Giera, …, 17. Arkadiusz Skrzypiński
W grupie MH3: 1. Cecchetto Paolo ITA, …, 4. Rafał Szumiec, …, 16. Mateusz Witkowski
W grupie MH2: 1. Will Groulx USA, …, 10. Piotr Kacalski, …, 13. Michal Zylinski
W MH1: Harri Sopanen FIN, … 8. Rafał Mikołajczyk