STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Trener Andrzej Ochal: ponad 20-osobowa kadra powalczy o awans na Mistrzostwa Świata
Aktualności

Trener Andrzej Ochal: ponad 20-osobowa kadra powalczy o awans na Mistrzostwa Świata

We wtorek 11-osobowa reprezentacja Polski poleciała do Hiszpanii na turniej osób niepełnosprawnych ITTF Fa20 Costava Brava Spanish Para Open 2022. – O awans na tegoroczne Mistrzostwa Świata walczyć będzie jeszcze 10-12 zawodniczek i zawodników – mówi Andrzej Ochal, trener kadry narodowej Biało-Czerwonych.

trener Andrzej Ochal, fot. Adrian Stykowski/Polski Komitet Paraolimpijski

W dniach 24 – 26 marca w Platja d’Aro zagrają: Natalia Partyka, Karolina Pęk, Dorota Bucław, Katarzyna Marszał i Maciej Nalepka, Igor Misztal, Rafał Czuper, Rafał Lis, Piotr Grudzień, Paweł Włodyka, Michał Deigsler . W sztabie szkoleniowo-medycznym są Andrzej Ochal, Feliks Kordyś, Marta Smętek, Marcin Skrzynecki, Dorota Kubicka i Łukasz Ospalski.

– Łącznie do startu w MŚ kandyduje ponad 20 osób. Wszystko będzie zależeć od sytuacji w rankingu światowym. Szansę występu w minimum dwóch zawodach otrzymają tylko tenisistki stołowe i tenisiści stołowi, którzy mają realne szanse zakwalifikowania się na Mistrzostwa Świata plus najlepsza czwórka juniorów – powiedział Andrzej Ochal, trener główny polskiej reprezentacji.

2021.09.03 IGRZYSKA PARAOLIMPIJSKIE TOKIO 2020 Tenis stołowy Nz. Natalia Partyka i Karolina Pęk fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski

Biało-Czerwoni należą do najlepszych w tenisie stołowym niepełnosprawnych, zdobywając wiele medali w Igrzyskach Paraolimpijskich czy Mistrzostwach Świata i Europy.

– Światowa Federacja wprowadziła limity liczbowe w turniejach, wiec musimy dokładnie analizować, gdzie wystartować aby jak największa grupa naszych zawodników awansowała na najważniejsza imprezę w tym roku – przyznał szkoleniowiec.

W pierwszej części 2022 roku Biało-Czerwoni rywalizować będą także w Słowenii, Czarnogórze i Czechach. MŚ odbędą się w hiszpańskiej Granadzie od 6 do 2 listopada.

Źródło: Informacja Prasowa PZTS