fbpx
Aktualności

Srebrny weekend polskich paraolimpijek!

Trzy srebrne medale wywalczyły nasze reprezentantki podczas dużych międzynarodowych imprez rozgrywających się w ubiegły weekend. Dwukrotnie na drugim stopniu podium Pucharu Świata stawały polskie tandemistki, Justyna Kiryła i Aleksandra Tecław, a w zawodach Victoria’s Cup w Słowenii w finale zameldowała się medalistka paraolimpijska, Milena Olszewska.

Srebrne medale polskich tandemistek

Dwa drugie miejsca wywalczyły w belgijskim Ostend nasze reprezentantki w rywalizacji tandemowej: Justyna Kiryła i Aleksandra Tecław. W ramach rywalizacji w zawodach Pucharu Świata w dniach 06-09.05.2021 w każdej kategorii odbyły się dwa etapy: jazda indywidualna na czas oraz wyścig ze startu wspólnego. Nasze zawodniczki w tych mocno obsadzonych wyścigach zaprezentowały wysoką formę i dwukrotnie uległy tylko reprezentantkom kraju gospodarzy zawodów: Griet Hoet i Anneleen Monsieur. W wyścigu ze startu wspólnego o zwycięstwie Belgijek przesądziła długość roweru po bardzo emocjonującym finiszu z grupy.

Do udanych rywalizację w Belgii mogą zaliczyć również inni polscy reprezentanci, dla których był to pierwszy start międzynarodowy w sezonie paraolimpijskim. 4. miejsce w “czasówce” i 9. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego zdobyli Marcin Polak i Michał Ładosz. W wyścigu indywidualnym na czas w kategorii H1 (handbike) dobrze spisał się Rafał Mikołajczyk, zajmując szóste miejsce. W męskiej kategorii handbike’ów H3 najlepszy z naszych zawodników, Rafał Szumiec, zdobył 6. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego po bardzo zaciętym finiszu, oraz 7. miejsce w wyścigu indywidualnym na czas. Po te same miejsca sięgał również najbardziej utytułowany z naszych zawodników, multimedalista paraolimpijski Rafał Wilk, w kategorii H4, oraz Krzysztof Plewa w kategorii H5. Jedyna nasza zawodniczka w kategoriach handbike’owych, Renata Kałuża, w wyścigu indywidualnym na czas zajęła 6 miejsce.

Sukces Mileny Olszewskiej w zawodach Veronica’s Cup!

Ostatni weekend to również czas zawodów łuczniczych Veronica’s Cup, rozgrywanych w urokliwie położonej u podnóża Alp miejscowości Kamnik w Słowenii. To podczas tych rozgrywek rozpoczęła swój sezon dwukrotna medalistka paraolimpijska, Milena Olszewska, startująca w konkrencji łuku klasycznego. Konkurs ten zakończył się dla niej sukcesem – nasza zawodniczka zwycięsko przeszła przez pojedynki od 1/8 finału, by dopiero w wielkim finale ulec Dunce, Randi Degn 4:6.