STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Pilne: Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Bydgoszcz 2020 przełożone
Aktualności

Pilne: Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Bydgoszcz 2020 przełożone

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, które miały się odbyć w Bydgoszczy w dniach 2-7 czerwca zostały przełożone. W świetle pandemii koronawirusa COVID-19 Komitet Organizacyjny zawodów, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” i World Para Athletics będzie informował, czy zawody zostaną rozegrane jeszcze w 2020 roku.

Po spotkaniu w środę 25 marca przedstawiciele Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START i World Para Athletics na podstawie informacji dostarczonych przez polskie władze i Światową Organizację Zdrowia (WHO) zdecydowali o odroczeniu terminu paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w celu ochrony zdrowia sportowców i wszystkich osób biorących udział w zawodach.

Obie organizacje wyraziły chęć utrzymania Mistrzostw Europy w kalendarzu w 2020 roku, ale będą nadal monitorować sytuację i współpracować z zainteresowanymi stronami w celu ustalenia optymalnej daty alternatywnej.

Bydgoszcz będzie gospodarzem siódmej edycji Mistrzostw Europy. Na Stadionie Zdzisława Krzyszkowiaka zmierzy się około 600 sportowców.

Zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom

#ZostańwDomu