Tylko do środy można zgłaszać kandydatów do tytułu Sportowca 2020 roku.  Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego ma na celu wyłonienie najlepszego i najpopularniejszego zawodnika. Laureaci zostaną także wyłonieni w kategoriach trener/trenerka, organizacja oraz wydarzenie sportowe.

Podobnie jak w ubiegłym roku zwycięzcy Plebiscytu otrzymają statuetki imienia Sir Ludwiga Guttmanna. Pierwszy etap Plebiscytu, w którym zgłaszani są kandydaci kończy się w najbliższą środę 28 października (link do zgłoszeń: https://paralympic.org.pl/plebiscyt2020/).

 

W drugim etapie (29 października – 5 listopada) Kapituła wybiera 25 nominacji spośród 4 kategorii plebiscytu (najlepszy sportowiec- 10 osób, trener/trenerka – 5 osób, organizacja sportowa – 5 organizacji, wydarzenie sportowe 2019 roku – 5 wydarzeń). Cała 25 ostatecznie walczyć będzie o zwycięstwo w Plebiscycie w trzecim etapie, który rozpocznie się 6 listopada i zakończy 22 listopada.

Głosowanie odbędzie się na specjalnie przygotowanej platformie zamieszczonej na www.paralympic.org.pl. Finałowa kolejność ustalana będzie po zliczeniu sumy punktów z głosowania internautów i punktów przyznanych przez Kapitułę. Zwycięzcą będzie ta osoba, która w sumie otrzyma najwięcej punktów. W przypadku tej samej liczby punktów decydować będzie liczba głosów oddanych w głosowaniu internetowym.

Kandydata do tegorocznego Plebiscytu może zgłosić osoba fizyczna lub prawna oraz organizacja posiadająca osobowość prawną.

Jak zgłosić kandydata?

Na stronie www.paralympic.org.pl w zakładce Plebiscyt PKPar – 2020 należy wypełnić formularz zgłoszeniowy wybierając odpowiednie kategorie.

Regulamin Plebiscytu znajduje się także na stronie www.paralympic.org.pl w zakładce Plebiscyt PKPar – 2020.

W razie dodatkowych pytań należy kontaktować się z organizatorem pod numerem: 22 824 08 72 lub mailem na adres plebiscyt@paralympic.org.pl.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 października o godz. 23:59.

Czekamy na zgłoszenia!

Będziemy wdzięczni za upowszechnienie informacji i dziękujemy!

#Guttmanny2020

#KibicujemyParaolimpijczykom

#TezTakMozesz