STRONA GŁÓWNA > Aktualności > ParaSki4Europe: Parasportowcy jutro rozpoczynają rywalizację o medale
Aktualności

ParaSki4Europe: Parasportowcy jutro rozpoczynają rywalizację o medale

Blisko 150 niepełnosprawnych sportowców z 15 krajów Europy bierze udział w zawodach ParaSki4Europe, zorganizowanych pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Ceremonia otwarcia odbyła się wczoraj w centrum stacji narciarskiej Czarna Góra Resort w Stroniu Śląskim. Imprezę wsparło PKN ORLEN jako sponsor wydarzenia.

Zobacz galerię zdjęć z #ParaSki4Europe

ParaSki4Europe to międzynarodowe, multi-sportowe zawody, zorganizowane przez Polski Komitet Paraolimpijski, które promują sporty zimowe i aktywność wśród osób z niepełnosprawnościami. Rywalizacja będzie rozgrywała się w czterech konkurencjach: para-biegach narciarskich, para-biathlonie, para-narciarstwie alpejskim i para-snowboardzie.

Sportowcy startujący w tych zawodach są wspaniałym przykładem nie tylko dla innych osób z niepełnosprawnościami. Pokazują nam wszystkim, że determinacją i ciężką pracą można osiągnąć wiele. Stanowią motywację do osiągania sportowych sukcesów, ale przede wszystkim do pokonywania własnych słabości – mówi Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

To pierwsza w Europie niekomercyjna, zimowa impreza sportowa dla niepełnosprawnych. Udział w niej bierze 150 zawodników w różnym wieku i na różnym poziomie sportowym, wspieranych przez swoich przewodników i trenerów. Umożliwi ona zacieśnienie współpracy między europejskimi komitetami paraolimpijskimi. Organizację ParaSki4Europe wsparło Ministerstwo Sportu oraz PKN ORLEN, który jest także sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Współpraca z Polskim Komitetem Paraolimpijskim ma dla nas szczególną wartość. Wspieramy utalentowanych sportowców, którzy swoim hartem ducha i wytrwałością w dążeniu do celu stanowią wzór dla innych. Jako firma odpowiedzialna społecznie, kierująca się ideą dostępności i równego traktowania, pomagamy w pokonywaniu trudności. Potwierdzeniem tego jest przyznanie nam certyfikatu „Obiekt bez barier”. Nasze zaangażowanie w sport traktujemy również jako dobrą inwestycję. Budujemy w ten sposób rozpoznawalności marki, co pozytywnie przekłada się na naszą działalność biznesową – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

 

Podczas ParaSki4Europe sportowej rywalizacji będą towarzyszyć także warsztaty edukacyjne na temat systemów klasyfikacji medycznej oraz edukacji antydopingowej. Z kibicami spotkają się również paraolimpijczycy, którzy będą zachęcać do uprawiania sportu i aktywnego trybu życia.

(na zdjęciu od lewej: Paulina Malinowska-Kowalczyk rzeczniczka Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Piotr Lewandowski Burmistrz miasta Duszniki-Zdrój, Dariusz Chromiec Burmistrz Stronia Śląskiego) Fot. Adrian Stykowski

European Winter Para Sports Event, Poland 2020 jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach programu Erasmus+ Sport: niekomercyjne, europejskie imprezy sportowe.

Wydarzenie dofinansowane jest przez Ministerstwo Sportu i koncern PKN Orlen, który jest Sponsorem Wydarzenia.

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły antena TVP Sport, TVP3 Wrocław oraz portal niepełnosprawni.pl.

#ParaSki4Europe

#Erasmus+

#czarnagoraresort #tuzaczynasieprzygoda #zimanaCzarnej

Zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom

Więcej informacji na stronie www.paralympic.org.pl w zakładce ParaSki4Europe oraz [tutaj].

Fot. Adrian Stykowski / Polski Komitet Paraolimpijski