STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Żeglarstwo: Monika Gibes i Piotr Cichocki z kolejnym złotem!
Aktualności

Żeglarstwo: Monika Gibes i Piotr Cichocki z kolejnym złotem!

Nasi tegoroczni mistrzowie świata Delta Lloyd 2016 Para World Sailing Championships, najlepsi żeglarze niepełnosprawni, którzy jadą do RIO: Monika Gibes oraz Piotr Cichocki  znowu na najwyższym podium.

gibes2

Ostatnie dwa wyścigi odbyły się przy wietrze 10-12 knt.  Wygrywamy pierwszy wyścig, nasi rywale z Anglii przepływają na trzeciej pozycji i dzięki temu wygrywamy Mistrzostwa Świata Hansa Class! – relacjonuje zadowolony z wyniku trener Grzegorz Prokopowicz.

Monika i Piotr ze złotem po raz drugi w tym roku. To wspaniały wynik i to po raz pierwszy w historii żeglarzy polskiej kadry niepełnosprawnych dwa tytuły mistrzowskie w ciągu trzech tygodni! Na drugim miejscu uplasowała się załoga z Wielkiej Brytanii: Alexandra Rickham oraz Nikki Birrell a na trzecim holenderska załoga Skud 18: Rolf Schrama z Sandrą Nap.

gibes1

To dzięki ciężkiej pracy, intensywnym treningom oraz chęci pokazania, że niepełnosprawni mogą również osiągać sukcesy, Monika i Piotr (AKS OSW Olsztyn)  udowodnili, że żeglarstwo jest wspaniałą dyscypliną sportu, ponieważ jest dla wszystkich.

W klasyfikacji państw walczących o prawo startu w tegorocznych Igrzyskach Paraolimpijskich Rio, Monika i Piotr uplasowali się na drugiej pozycji. I to oni już wkrótce będą reprezentować Polskę w Igrzyskach Paraolimpijskich w brazylijskim Rio de Janeiro. Będzie to drugi w historii start polskich żeglarzy w igrzyskach paraolimpijskich. Jako pierwsi, w Atenach w 2004 roku, wystartowali w klasie Sonar – Piotr Nowak, Andrzej Puchalski i Krzysztof Kwapiszewski.

Pełne wyniki mistrzostw:

https://2016hansaworlds.com/results/