STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Paralekkoatletyczne ME w Berlinie – Paweł Piotrowski chorążym reprezentacji!
Aktualności

Paralekkoatletyczne ME w Berlinie – Paweł Piotrowski chorążym reprezentacji!

Dziś o godzinie 16.00 rozpoczną się Paralekkoatletyczne  Mistrzostwa Europy w Berlinie, które potrwają od 20 do 26 sierpnia. Chorążym polskiej reprezentacji będzie utytułowany paraolimpijczyk Paweł Piotrowki (WZSN START Wrocław). Już w  pierwszej popołudniowej sesji Polacy powalczą o medale.

 

– Jestem bardzo szczęśliwy. Czuję dumę, bo to zawsze było dla mnie wielkim marzeniem być chorążym na tak wielkich zawodach jak Mistrzostwa Europy, chociaż jeszcze bardziej marzy mi się bycie chorążym na igrzyskach paraolimpijskich za dwa lata. Mam nadzieję, że pojadę i też przypadnie mi ten zaszczyt.

 

Piotrowski jest złotym medalistą paraolimpijskim w pchnięciu kulą z Aten z 2004 roku. W sumie na swoim koncie ma 4 medale paraolimpijskie. Oprócz złotego, w Atenach zdobył srebro w rzucie oszczepem, podczas igrzysk paraolimpijskich w Pekinie wywalczył srebro w kuli  i brąz w oszczepie. Przyznaje, że w tym roku zmaga się z kontuzjami i nie ma wielkich oczekiwań wobec startu w Berlinie, jednak
w przyszłym sezonie planuje zawalczyć o podium na mistrzostwach świata. Piotrowski  uprawia sport od 18 lat i mimo zmęczenia, planuje start w igrzyskach w Tokio w 2020roku.

 

– Kocham sport, robię to, bo to lubię, choć są dni, że chętnie bym to rzucił, ale po dwóch dniach wraca chęć treningu. Stawiam sobie nowe cele. Mam nadzieję, że jeszcze jedne igrzyska paraolimpijskie będę miał okazję zaliczyć w swojej karierze sportowej.

 

Po ceremonii otwarcia na starcie pojawi się dziś dziesiątka polskich reprezentantów. Wśród nich niekwestionowane gwiazdy paralekkoatletyki jak oszczepniczka Katarzyna Piekart i kulomiotka Lucyna Kornobys. Już dziś na konto Polaków mogą trafić medale.

 

Paralekkoatletyczne  Mistrzostwa Europy w Berlinie potrwają  do 26 sierpnia.

 

#kibicujemyparaolimpijczykom

#Berlin2018