STRONA GŁÓWNA > Aktualności > #ParaolimpijczycyPomagają!
Aktualności

#ParaolimpijczycyPomagają!

Polski Komitet Paraolimpijski wspiera akcję Posiłki kryzysowe – Warszawa i organizuje zbiórkę pieniędzy na stronie pomagam.pl. Cel jest podwójny: ciepłe posiłki dla najbardziej potrzebujących i uratowanie restauracji Different – restauracji w ciemności, jedynej w Polsce obsługiwanej przez niewidomych kelnerów.

– Przyszedł taki czas, kiedy Polski Komitet Paraolimpijski i Paraolimpijczycy mogą pomóc innym. Z reguły to my otrzymujemy wsparcie, od polubienia naszej strony i wolontariatu począwszy, na partnerstwie i sponsoringu skończywszy. W chwili obecnej nie obywają się żadne zawody, ze względu na sytuację igrzyska zostały przeniesione na przyszły rok. Świat sportu zamarł, ale to nie znaczy, że pozostajemy bierni. Organizując tę zbiórkę, pomagamy podwójnie. Z jednej strony ratujemy miejsca pracy w restauracji, w której pracują osoby z niepełnosprawnościami, głównie wzroku, z drugiej posiłki wędrują do najbardziej potrzebujących. Nic więcej nie trzeba dodawać, można tylko wesprzeć tę akcję. Podkreślam też, że Polski Komitet Paraolimpijski nigdy nie organizuje zbiórek finansowych, ale w sytuacji walki z koronawirusem i konsekwencjami tego, co się dzieje, postanowiliśmy działać. Zachęcam do wpłat całą rodzinę paraolimpijską i wszystkich przyjaciół sportu osób z niepełnosprawnościami – apeluje Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

 

Restauracja przygotowuje ponad 140 dwudaniowych obiadów dziennie, zatrudnia 22 pracowników, w tym 17 osób niepełnosprawnych. Posiłki codziennie trafiają do seniorów, samotnych matek i osób niepełnosprawnych z terenu Warszawy. Dzienny koszt przygotowania posiłków to około 3000 złotych – taka kwota wystarczy, by każdy z potrzebujących otrzymał ciepły posiłek.

– Jestem bardzo wdzięczna za wsparcie zaoferowane prze Paraolimpijczyków, bardzo to doceniamy. Jest to dla nas przywilej, że osoby, które same toczą codzienną walkę z przeciwnościami losu chcą pomagać tym, którzy są teraz w szczególnej potrzebie. To wsparcie jest dla nas na wagę złota. Działamy w myśl zasady „nigdy nie jesteśmy tak biedni, żeby nie móc udzielić pomocy drugiemu człowiekowi”. W obliczu obecnego kryzysu o przetrwanie walczy zarówno nasza restauracja jak i osoby, którym my udzielamy wsparcia w postaci posiłków. Bardzo doceniamy absolutnie każdy grosz i każda wpłacona złotówka zostanie przeznaczona na posiłek – zapewnia Anna Bocheńska, twórczyni restauracji Different, Prezes Fundacji Pomocy rodzinie „Człowiek w potrzebie”.

 

 

Wszystkie środki zebrane w zbiórce trafią od razu na konto fundacji i w 100% zostaną przeznaczone na cel charytatywny.

– Chcemy zebrać środki choć na jeden dzień posiłków. Jeśli zbierzemy więcej – tym lepiej. Jak długo jeszcze potrwa walka z koronawirusem nie wiemy, ale wiemy, że razem możemy pomóc – konkretnie, sensownie i podwójnie. Liczymy na Was! – podkreśla Prezes Szeliga.

Link do wpłat na rzecz akcji Posiłki kryzysowe – Warszawa:

pomagam.pl/paraolimpijczycy

W czasach zarazy #ParaolimpijczycyPomagają!