STRONA GŁÓWNA > Aktualności > MŚ na ergometrze wioślarskim: Majka mistrzynią świata!
Aktualności

MŚ na ergometrze wioślarskim: Majka mistrzynią świata!

Doskonale spisali się parawioślarze podczas rozgrywanych w amerykańskim Long Beach mistrzostw świata na ergometrze wioślarskim. Jolanta Majka zdobyła złoty medal w kategorii WPR2, natomiast Michał Gadowski (oboje KSI Start Szczecin) wrócił do kraju z brązowym medalem.

W konkurencjach wioślarzy niepełnosprawnych wystartowało 66 zawodników z 12 krajów: Argentyny, Czech, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Włoch, Nowej Zelandii, Pakistanu, Polski, Słowacji i Stanów Zjednoczonych. Polskę reprezentowało troje zawodników – oprócz Majki i Gadowskiego do rywalizacji stanął także Leszek Niewiarowski.

Szczególnie zadowolona ze swojego startu była Jolanta Majka, która czasem 08:38,5 ustanowiła nowy rekord Polski. Nie kryła swojego wzruszenia, gdy w dalekim Long Beach rozbrzmiał polski hymn narodowy.

– Warto dla takich chwil trenować ciężko- napisała na swoim fanpage’u. Ten Mazurek dedykuję moim trenerom Tomaszowi Kaźmierczakowi, Krzysztofowi Krupeckiemu oraz Piotrowi Zeisselowi,  no i oczywiście Wam moi Kibice i jeszcze naszej fizjo Beacie Burycie.

Z kolei Michał Gadowski nie był zadowolony ze swojego startu, ale przede wszystkim z wyniku: 09:54,2.

– Kolejny brąz zawisł na mojej szyi tym razem brąz Mistrzostw świata na ergometrze wioślarskim. Nie ukrywam, że czuję ogromny niedosyt, gdyż liczyłem naprawdę na dobry czas. Brakuje mi trochę szczęścia w tym sezonie. Czas może nie zadowalający i daleki od „życiówki”, ale błędów nie brakowało. Sezon zimowy i starty na ergo zakończone. Czas zacząć przygotowania do sezonu letniego.

Trzeci z reprezentujących Polskę zawodników Leszek Niewiarowski (także KSI Start Szczecin)w kategorii MPR1 czasem 09:54,2 zajął 4 miejsce.

 

foto: Tomasz Kaźmierczak

żródło: inf.pras.