STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Igor Sikorski pokonał mistrzów! „Dzisiaj to ja byłem szybszy”
Aktualności

Igor Sikorski pokonał mistrzów! „Dzisiaj to ja byłem szybszy”

W paraalpejskim Pucharze Świata Igor Sikorski triumfował w slalomie rozgrywanym w Veysonnaz! Polak zanotował w dwóch przejazdach najlepsze czasy i pokonał najlepszych alpejczyków, startujących na monoski.

Igor Sikorski odniósł tak przekonywujące zwycięstwo, że na Twitterze zawrzało! „Śmigłowiec Sikorski odlatuje! Polska gwiazda zdobywa złoto na koniec tygodnia przepełnionego chorobą. Prawdziwy wojownik” – podawał profil World Para Snow Sports.

Reprezentant Polski spisał się na trasie slalomu w Veysonnaz rewelacyjnie. Mimo, że na początku przyjazdu do Szwajcarii nie czuł się dobrze – Miałem zatrucie pokarmowe, więc towarzyszyło mi mocne osłabienie – informował Polak. Pierwszy przejazd wykręcił w czasie 56,69 s., ledwie o 9 setnych sekundy szybciej od Jespera Pedersena, aktualnego mistrza paraolimpijskiego z Pjongczangu w tej konkurencji.

– Warunki na trasie były bardzo dobre. Właściwie prawie nie robiły się dziury. Trasa szybka z paroma przełamaniami, zza których nie widać kolejnej bramki, więc warto było dobrze zapamiętać te trudniejsze miejsca – mówił nam Igor Sikorski.

Trasę drugiego przejazdu slalomu, którą układał Michał Kłusak, trener Igora Sikorskiego, polski paraalpejczyk pokonał od Pedersena już o niespełna 0,3 s. szybciej.

– Rywalizacja była zacięta ze względu na obecność całej czołówki. Na podium stałem z aktualnym mistrzem paraolimpijskim w tej konkurencji oraz aktualnym mistrzem świata tej konkurencji. Dzisiaj to ja byłem szybszy – dodał nasz reprezentant.

Za Sikorskim i Pedersen zmagania ukończył wspomniany ubiegłoroczny mistrz świata, Holender Jeroen Kampschreur. Do mety dojechało 17 z 18 paraalpejczyków.

To były pierwsze zawody Pucharu Świata w sezonie. Teraz zawodnicy przenoszą się do włoskiego Prato Nevoso, gdzie do tej pory jeszcze nigdy nie startowali.

https://www.facebook.com/WigorSikorski/posts/2970120786341839
Źródło: PZSN „Start”
Fot. Bartłomiej Zborowski / PZSN „Start”

12.01.2020 Puchar Świata w Veysonnaz
slalom (monoski)
1. Igor Sikorski, Polska 1:50.95
2. Jesper Pedersen, Norwegia 1:51.33
3. Jeroen Kampschreur, Holandia 1:51.90