STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Rugby na wózkach: Polacy mistrzami Europy Dywizji B!
Aktualności

Rugby na wózkach: Polacy mistrzami Europy Dywizji B!

Polska reprezentacja w rugby na wózkach została mistrzami Europy Dywizji B! W szwajcarskim Nottwil nie przegrali żadnego spotkania. 

rugby
fot. SSON – Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych

Sukces drużyny, w składzie której znajdowali się Krzysztof Kosider, Dominik Rymer, Tomasz Witkowski, Tomasz Depciuch, Leszek Łachmanowicz, Krzysztof Kapusta, Rafał Rocki, Paweł Sierakowski, Łukasz Szałabski, Paweł Szostak, Arkadiusz Henicz i Tomasz Biduś jest tym większy, że dzięki dobrej grze w turnieju w Szwajcarii, zasłużenie awansowali do Mistrzostw Europy Dywizji A, które odbędą się w przyszłym roku w Niemczech! W Nottwill rywalizowało osiem drużyn. Zanim Polska mogło stoczyć mecz o złoto, to musiała uporać się z przeciwnikami w grupie A (z Rosją, Czechami i Finami)

Na początek Polska pokonała w środę Rosję 56:38. Tego samego dnia również Czechów 51:42. W czwartek słabsi od Polaków okazali się Finowi. Przegrali 37:44. Tym samym nasza drużyna zapewniła sobie zwycięstwo w grupie i awans z pierwszego miejsca do półfinału.

W nim zmierzyła się z Austrią (drugim zespołem grupy B, w której grali Belgowie, Włosi i Szwajcarzy). 45:34 wygrał polska reprezentacja pod dowództwem Janusza Kozaka. Zwycięstwo oznaczało także pewny awans do mistrzostw Europy Dywizji A! Dwie najlepsze drużyny w turnieju awansowały do przyszłorocznych mistrzostw.

W wielkim finale Polska znów zmierzyła się z Finlandią, która w półfinale pokonała Szwajcarię 46:45. Ponownie wyszła z tej rywalizacji zwycięsko. Tym razem 48:43! Dzięki czemu zostaliśmy mistrzami Europy!

Autor: Michał Krogulec