W drugim dniu Parastrzeleckich Mistrzostw Europy reprezentacja Polski zdobywała kolejne medale – zespołowo w konkurencji P1 Sowiński, Pierzyński i Rodzik sięgnęli po srebrny medal, zaś indywidualnie Szymon Sowiński zdobył srebro, a Kacper Pierzyński brąz. Świetny występ zanotowali również w karabiniarze – drużyna Babska & Dobrowolski zdobyła srebrny medal w konkurencji R10. Łącznie Polska na półmetku rywalizacji ma zgromadzone 7 medali – 1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe.

W konkurencji P1 – Pistolet pneumatyczny mężczyzn wystartowali:
– Szymon Sowiński (Start Zielona Góra) – kwalifikacje 4 miejsce – 558pkt, finał 2
miejsce
– Kacper Pierzyński (Start Szczecin) – kwalifikacje 8 miejsce – 548pkt, finał 3
miejsce
– Filip Rodzik (Skorpion Polkowice) – kwalifikacje 9 miejsce – 548pkt

Najlepszy z trójki Polaków okazał się Wicemistrz Paraolimpijski z Tokio 2020 – Szymon Sowiński, który z wynikiem 558 pewnie awansował do finału z 4 lokaty. Kacper Pierzyński z wynikiem 548, początkowo został sklasyfikowany na miejscu 9, jednak chwilę po ogłoszeniu wstępnych wyników nastąpiła zmiana – ze względu na dyskwalifikację jednego z reprezentantów Czech Pierzyński awansował na 8 lokatę i zapewnił sobie start w finale.
Trzeci z Polaków – Filip Rodzik – z wynikiem dokładnie takim samym jak kolega z reprezentacji ale z mniejszą liczbą dziesiątek wewnętrznych – zajął ostatecznie 9 miejsce. Łączny wynik Polaków to 1654 co sprawiło, że w klasyfikacji drużynowej zajęli oni 2 miejsce, zdobywając srebrny medal. Indywidualnie w finale od początku Sowiński i Pierzyński znajdowali się na szczycie tabeli, ostatecznie obaj stanęli na podium – Kacper Pierzyński zdobył medal brązowy, zaś Szymon Sowiński zdobył srebro i został Wicemistrzem Europy. Nowym Mistrzem Europy został Czech – Tomas Pesek.

W drugiej z rozgrywanych konkurencji R10 – karabin pneumatyczny MIX zespół w składzie Emilia Babska oraz Marek Dobrowolski (oboje Legia Warszawa) zaprezentowali się rewelacyjnie – w 1 części kwalifikacji zajęli wysokie 2 miejsce z łącznym wynikiem 607,2, w drugiej części kwalifikacji również zajęli drugie miejsce z wynikiem 404,4 – uzyskując przewagę 7,5 punktu nad trzecią drużyną Grecji. W efekcie zakwalifikowali się do meczu o medal złoty, w którym ulegli triumfatorom wszystkich etapów tej konkurencji – drużynie
Słowacji w składzie Veronika Vadowicova i Radoslav Malenovsky. Ostatecznie Babska i Dobrowolski zdobyli srebrny medal i zostali Wicemistrzami Europy w konkurencji R10.