Aktualności

Cztery medale Polaków podczas międzynarodowych regat 12 Gavirate International Para-Rowing

W zakończonych wczoraj we włoskim Gavirate regatach dwukrotnie na podium stanęli Jolanta Majka i Michał Gadowski. W sobotę zdobyli srebrne medale, w niedzielę dwa brązy.

 

Głównym celem czteroosobowej reprezentacji (oprócz Majki i Gadowskiego startowali również Jarosław Kailing i Leszek Niewiarowski) było sprawdzenie poziomu sportowego na nowym dystansie 2000m. Paraolimpijska dwójka z Rio  Majka/Gadowski PR2Mix2x  we Włoszech wystartowała w nowej kategorii PR2 na jedynkach.

foto: Tomasz Kaźmierczak

PR2 to nowa kategoria – tłumaczy trener reprezentacji Tomasz Kaźmierczak – Jolanta Majka i Mochal Gadowski po raz pierwszy startują na jedynkach. PR2 prawdopodobnie będzie kategorią paraolimpijską po igrzyskach w Tokio w 2020 r. 

Fakt, że dla obojga nowa kategoria była szczęśliwa może tylko cieszyć, zwłaszcza, że rywalizacja stała na wysokim poziomie. Włoskie regaty zgromadziły blisko 170 zawodników z 30 państw (m.in. Francja, Uganda, Austria, Ukraina, Holandia, Kanada, Sri Lanka, Nigeria, Japonia, USA, Argentyna, Łotwa, Szwecja, Meksyk, Paragwaj, Brazylia, Hiszpania, Włochy, Belgia, Węgry, Litwa, Israel, Norwegia, Anglia, Niemcy, Australia). Regaty w Gavirate cieszą się popularnością, a Polacy wzięli w nich udział już po raz 11. 

foto: Tomasz Kaźmierczak

Dobry występ zaliczył też trzeci z czwórki naszych zawodników Jarosław Kailing (PR1M1x), który podczas niedzielnych finałów zajął  pechowe 4 miejsce i otarł się o podium.

Międzynarodowe 12 regaty Gavirate International Para-Rowing zorganizowane były na sposób dwóch oddzielnych regat. Pierwsze trwały od piątku do soboty rano, drugie od sobotniego popołudnia do niedzieli. 

foto: Tomasz Kaźmierczak

 

Wyniki sobotnich finałów:
PR2W1x Jolanta Majka srebrny medal czas 10:21,30
PR2M1x Michał Gadowski srebrny medal czas 9:13,30
PR1M1x Jarosław Kailing 1 miejsce w finale B czas 10:39,08
PR1M1x Leszek Niewiarowski 8 miejsce w finale B czas 12:23,07 

Wyniki niedzielnych finałów:
PR2W1x Jolanta Majka brązowy medal 
PR2M1x Michał Gadowski brązowy medal 
PR1M1x Jarosław Kailing 4 miejsce w finale A
PR1M1x Leszek Niewiarowski 6 miejsce w finale B