Polski Komitet Paralimpijski rozpoczął realizację projektu „Sport dla Wszystkich! 2022” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

sport dla wszystkich 2022

W ramach projektu „Sport dla Wszystkich! 2022” została przewidziana organizacja ponad 100 warsztatów sportowo-aktywizujących. W poprzedniej edycji realizowano działania w obrębie dyscyplin takich jak: pływanie, kolarstwo, szermierka na wózkach, narciarstwo, lekkoatletyka, tenis stołowy, czy wioślarstwo.

Podczas warsztatów planowane są konsultacje z psychologiem/pedagogiem, konsultacje z fizjoterapeutą/masażystą oraz udział w zajęciach sportowych. Uczestnicy mają zagwarantowane: zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, wynajem obiektów sportowych oraz zwrot kosztów dojazdu.

W projekcie przewidziany jest udział 250 osób z niepełnosprawnościami. Działania rekrutacyjne skupiają się głównie na osobach z niepełnosprawnościami narządu ruchu i narządu wzroku, a także z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, w związku ze szkoleniem osób mogących później wziąć udział w igrzyskach paralimpijskich. Treningi są dostosowywane pod indywidualne możliwości beneficjentów, a w toku projektu monitorowane są postępy i poziom możliwości sportowych.

Osoby, które są zainteresowane dołączeniem do projektu mogą kontaktować się z Polskim Komitetem Paralimpijskim pod adresem: m.ratynska@paralympic.org.pl.

Do pobrania:

plakat sport dla wszystkich 2022
dofinans 2022 sport dlawszystkich
Galeria
Parasnowboard
Podnoszenie ciężarów
Handbike
Parahokej
Ogólnorozwojowa I
Ogólnorozwojowa II
Paralekkoatletyka
Parapływanie
Rugby na wózkach
Parawioślarstwo
Paratenis stołowy
Goalball
Boccia
Parakolarstwo tandemowe
Ogólnorozwojowa III
Siatkówka na siedząco
Paraszermierka
Blindfootball
Parabiathlon
Paranarciarstwo