Polski Komitet Paralimpijski rozpoczął realizację trzyletniego projektu „Bądź AKTYWNY! 2023” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

06 09 2023 nowa sttronawww sw ba pkpar 1640x320px

W ramach projektu „Bądź AKTYWNY! 2023” przewidziana jest organizacja 75 sekcji sportowych, w tym 30 sekcji pływackich i 45 sekcji sportowych ukierunkowanych na inne dyscypliny takie jak: boccia, goalball, paralekkoatletyka, parałucznictwo, paraszermierka, czy paratenis stołowy. Uczestnicy mają zagwarantowane ubezpieczenie oraz zwrot kosztów dojazdu. 

Miasta, w których odbywają się zajęcia zależą od zamieszkania zrekrutowanych uczestników. W skład każdej sekcji wchodzi średnio 10 osób, a zajęcia prowadzone są przez dwóch doświadczonych trenerów z pomocą wolontariuszy. Treningi odbywają się 2-3 razy w tygodniu.

Działania rekrutacyjne skupiają się głównie na osobach z niepełnosprawnościami narządu ruchu
i narządu wzroku, a także z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, w związku ze szkoleniem osób mogących później wziąć udział w igrzyskach paralimpijskich. Treningi są dostosowywane pod indywidualne możliwości beneficjentów, a w toku projektu monitorowane są postępy i poziom możliwości sportowych.

Osoby, które są zainteresowane udziałem w projekcie mogą kontaktować się z Polskim Komitetem Paralimpijskim pod adresem mailowym: a.wawer@paralympic.org.pl.

Dokumenty do pobrania:

Harmonogram realizacji najbliższych działań

Po więcej aktualności dotyczących projektu zapraszamy na www.facebook.com/polskikomitetparalimpijski/

11 07 2022 plakaty dofinansowanie badz aktywny 2023
04 09 2023 badzaktywny newedition lotto1

Boccia
Goalball
Judo
Ogólnorozwojowa
Parakajakarstwo
Paralekkoatletyka
Parałucznictwo
Parapływanie
Paratenis stołowy
Parastrzelectwo
Podnoszenie ciężarów
Siatkówka na siedząco
Parawioślarstwo