logo iks awf
Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa

W 1991 roku powstał Integracyjny Klub Sportowy AWF, założony przez osoby z niepełnosprawnościami, pracowników naukowych i studentów Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od samego początku Klub ten promował ideę wykorzystania sportu i rywalizacji sportowej jako skutecznej metody rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami. Jednocześnie dążył do osiągnięcia wysokich osiągnięć w dziedzinie sportu, szczególnie w nowo utworzonej dyscyplinie – szermierka na wózkach.

Dzięki profesjonalnym metodom szkolenia i innowacyjnemu podejściu do treningów, Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa osiągnął imponujące wyniki w krótkim czasie. Obecnie zawodnicy klubu mogą poszczycić się licznymi medalami zdobytymi na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata, a także 40 medalami zdobytymi na Igrzyskach Paralimpijskich.

Oprócz szermierki, klub prowadzi również sekcje sportowe, w tym tenisa stołowego, pływania, podnoszenia ciężarów oraz gimnastyki artystycznej dziewcząt. IKS-AWF jest organizatorem wielu imprez sportowych, zwłaszcza w dziedzinie szermierki na wózkach. W 2023 roku organizował kolejne już Mistrzostwa Polski w szermierce na wózkach.”