STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Zwycięzcy biegu Ultra Mirage w czwartek będą już w kraju!
Aktualności

Zwycięzcy biegu Ultra Mirage w czwartek będą już w kraju!

Zespół biegaczy „Polish Wings”, który wygrał morderczy Ultra Mirage El Djerid 100k czyli 100 km przez pustynię Sahara w najbliższy czwartek będzie już w kraju. Drużyna, która pobiegła by wesprzeć chorującego paraolimpijczyka, szermierza Jacka Gaworskiego przylatuje do Polski 8 października na lotnisko Katowice Pyrzowice. 

Samolot z drużyną „Polish Wings” wyląduje w czwartek o godz. 15.35 na lotnisku Katowice Pyrzowice (lot AMQ489). Na lotnisku planuje się pojawić także Jacek Gaworski wicemistrz paraolimpijski z Rio de Janeiro, szermierz od lat chorujący na stwardnienie rozsiane i nowotwór mnogi rdzenia, dla którego „Polish Wings” wystartowali w morderczym biegu Ultra Mirage. Swoją obecność zapowiedział także Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Drużyna „Polish Wings” w składzie Dariusz Wojda (kapitan), Karoliną Warchulską Piotr Błoński, „Kristo” Krzysztof Talarczyk, Kazimierz Zawiślak i Zenon Olszak nie tylko w całym składzie pokonała ultramaraton, ale także wygrała ten bieg w klasyfikacji drużynowej. Byli najlepsi na 13 startujących drużyn.

Czytaj o zwycięstwie „Polish Wings” tutaj!

Drużyna „Polish Wings” postanowiła pobiec w Ultra Mirage i go wygrać, by zwrócić uwagę na zbiórkę pieniędzy na rzecz szermierza Jacka Gaworskiego. Utytułowany florecista, wicemistrz paraolimpijski z Rio de Janeiro choruje na nieuleczalną chorobę. Najpierw w 2004 roku zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane, a w 2012 roku rozpoznano nowotwór mnogi rdzenia. Koszt leku, który musi teraz codziennie przyjmować, by żyć i w miarę normalnie funkcjonować to 5500 złotych miesięcznie. Celem zbiórki jest zebranie 300 000 złotych, w czasie biegu Ultra Mirage zebrana kwota przekroczyła 200 000 zł.

Polski Komitet Paraolimpijski objął przedsięwzięcie drużyny „Polish Wings” swoim patronatem. Planowana jest jeszcze aukcja przedmiotów przekazanych przez znane osoby, które wsparły akcję m.in. Roberta Kubicę, Otylię Jędrzejczak, Natalię Partykę, Grzegorza Markowskiego czy Maję Włoszczowską. O szczegółach będziemy informować w najbliższym czasie.

Zbiórka trwa nadal tutaj!