Drodzy dziennikarze, fotoreporterzy, wydawcy, wszyscy przyjaciele sportu paralimpijskiego w naszym kraju!

Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy proces akredytacji na igrzyska paralimpijskie w Paryżu. Prosimy dziennikarzy i fotoreporterów zainteresowanych relacjonowaniem igrzysk o przesyłanie deklaracji do Polskiego Komitetu Paralimpijskiego.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres akredytacje@paralympic.org.pl do 17 kwietnia 2023 roku. W zgłoszeniu prosimy podać nazwę redakcji i imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej z jej ramienia za kontakt z nami i przeprowadzenie procesu do końca.

Osoby, które się do nas zgłoszą otrzymają niezwłocznie do wypełnienia formularz, w którym będzie trzeba uzupełnić dokładne dane redakcji, dane osoby kontaktowej oraz liczbę wysyłanych dziennikarzy i fotoreporterów – poprosimy o jego wypełnienie i odesłanie nie później niż do 30 kwietnia 2023.

Nadawcy radiowi i telewizyjni, którzy nie posiadają praw do nadawania Igrzysk (ENRs) aplikują bezpośrednio do IPC (Międzynarodowego Komitetu Paralimpijskiego) poprzez poniższy formularz (aplikacje dla tych podmiotów przyjmowane są do 31 maja).

XVII Letnie Igrzyska Paralimpijskie w Paryżu odbędą się między 28. sierpnia a 8. września 2024. W programie paraigrzysk znalazły się 22 dyscypliny sportowe, a medale zostaną przyznane w 549 konkurencjach. Choć kwalifikacje do igrzysk dopiero się rozpoczęły, Polska ma już zapewnione dwa miejsca w parastrzelectwie sportowym wywalczone przez Szymona Sowińskiego i Emilię Babską.

Po raz pierwszy w historii igrzysk paralimpijskich ceremonia otwarcia będzie miało miejsce w przestrzeni miejskiej – widzowie oraz sportowcy zgromadzą się na słynnych Polach Elizejskich.

paris 2024 opening ceremony concorde

Więcej informacji o igrzyskach jest dostępne na stronie Polskiego Komitetu Paralimpijskiego.

#KibicujemyParalimpijczykom

#TezTakMozesz