STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Za miesiąc rozpocznie się Paralekkoatletyczne Grand Prix w Bydgoszczy!
Aktualności

Za miesiąc rozpocznie się Paralekkoatletyczne Grand Prix w Bydgoszczy!

Blisko 500 zawodników, 250 Polaków i ponad 250 reprezentantów z 35 krajów będzie walczyło podczas bydgoskiego Paralekkoatletycznego Grand Prix, które odbędzie się w dniach 19-21 lipca. Równolegle rozegrane zostaną 47. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski.

Zawody World Para Athletics Grand Prix odbędą się w Polsce po raz pierwszy. Grand Prix jest cyklem 9 prestiżowych mitingów organizowanych przez World Para Athletics. Zawody odbywają się na wszystkich kontynentach, z czego 5 z nich w Europie. Pozostałe mitingi serii w 2019 roku odbywają się w Dubaju, Pekinie, Grosseto, Nottwil, Tunisie, Arizonie, Paryżu i Sao Paulo.

Przed imprezą po raz pierwszy w Polsce odbędzie się także klasyfikacja medyczna World Para Athletics – 4 komisje klasyfikacyjne będą mogły sklasyfikować do 63 zawodników z niepełnosprawnością narządu ruchu i 30 zawodników z niepełnosprawnością narządu wzroku. Do tej pory zgłoszeni zostali zawodnicy ze wszystkich kontynentów oprócz Australii.

Bydgoskie Grand Prix World Para Athletics odbędzie się pod honorowymi patronatami Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Marleny Maląg oraz  Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła antena TVP Sport.

Osoba do kontaktu w sprawach związanych z Grand Prix:

Marcel Jarosławski, Dyrektor zawodów, marcel.jaroslawski@pzsnstart.eu, tel. 570 570 948.

 

źródło: inf.wł.