STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Wielki Test o Europie, czyli o krok od zwycięstwa!
Aktualności

Wielki Test o Europie, czyli o krok od zwycięstwa!

Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga wraz z rzeczniczką prasową komitetu Pauliną Malinowską – Kowalczyk w finale Wielkiego Testu o Europie organizowanego przez Telewizję Polską zostali pokonani dopiero w finale. Wielki Test wygrali Lena Zuchniak i Norbi z programu „Jaka to melodia?”.

 

Emocji nie brakowało do samego końca, a z każdą rundą temperatura w studiu była coraz wyższa. Para reprezentująca Polski Komitet Paraolimpijski była najlepsza ze wszystkich już  od drugiej rundy i nie oddała zwycięstwa aż do finału. Pytań było wiele, wśród nich łatwiejsze i trudniejsze, jednak reprezentacja PKPar-u niemal bezbłędnie odpowiadała na wszystkie pytania rund eliminacyjnych.

Wielki Test o Europie
Paulina Malinowska Kowalczyk
Lukasz Szeliga

Niestety w finale zabrakło szczęścia przedstawicielom Komitetu Paraolimpijskiego – wylosowane przez nich pytania do łatwych nie należały. Zwyciężyła ostatecznie Lena Zuchniak z Norbim, choć ten ostatni przyznał, że trafiły im się łatwiejsze zagadnienia. Zwycięzcy wygraną, czyli 30 000 złotych przekazali Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Jednak zarówno Łukasz Szeliga jak i Paulina Malinowska-Kowalczyk przyznali, że nie spodziewali się tak dobrego wyniku i nie kryli zaskoczenia ze świetnego występu w Wielkim Teście.

– Jesteśmy dumni, że godnie reprezentowaliśmy ruch paraolimpijski i to jest najważniejsze. Zwycięzca, jak w sporcie, może być tylko jeden i jako sportowcy doskonale to rozumiemy. Było super.  – dodał Szeliga.

W studiu tradycyjnie rywalizowali ze sobą znani artyści, sportowcy, dziennikarze, którzy w duetach sprawdzili swoją wiedzę. W rywalizacji brał także udział wicemistrz paraolimpijski z Rio de Janeiro pływak Wojciech Makowski w parze wraz ze swoim trenerem Kacprem Rodziewiczem.

Wczorajszy „Wielki Test o Europie” był także okazją, by pokazać jakie są korzyści z realizacji projektów unijnych na rzecz poprawy sytuacji osób z niepełnosprawnościami w naszym kraju.

 

źródło: inf.własna

foto: TVP S.A.