Polski Komitet Paralimpijski rozpoczął realizację trzyletniego projektu „Sport dla Wszystkich! 2023” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN.

11 01 2024 nowa sttronawww sw ba pkpar 1640x320px

W ramach projektu „Sport dla Wszystkich! 2023” została przewidziana organizacja około 130 warsztatów sportowo-aktywizujących w każdym roku realizacji. W poprzedniej edycji podczas warsztatów działania treningowe objęły dyscypliny takie jak: parapływanie, parakolarstwo, paraszermierka, paranarciarstwo, paralekkoatletyka czy paratenis stołowy.

Podczas warsztatów planowane są: zajęcia sportowe z doświadczonym trenerem/instruktorem, konsultacje z psychologiem/pedagogiem oraz sesje z fizjoterapeutą/masażystą. Uczestnicy mają zagwarantowane: zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie oraz zwrot kosztów dojazdu.

W projekcie przewidziany jest udział 300 osób z niepełnosprawnościami. Działania rekrutacyjne skupiają się głównie na osobach z niepełnosprawnościami narządu ruchu i narządu wzroku, a także z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, w związku ze szkoleniem osób mogących później wziąć udział w igrzyskach paralimpijskich. Treningi są dostosowywane pod indywidualne możliwości beneficjentów, a w toku projektu monitorowane są postępy i poziom możliwości sportowych.

Osoby, które są zainteresowane dołączeniem do projektu mogą kontaktować się z Polskim Komitetem Paralimpijskim pod adresem: m.ratynska@paralympic.org.pl.

Po więcej aktualności dotyczących projektu zapraszamy na www.facebook.com/polskikomitetparalimpijski/

Harmonogram najbliższych działań

Dokumenty do pobrania:

dofinansowanie2023 sportdlawszystkich
11 01 2023 sportdlawszystkich newedition fundorlen

Blindfootball
Goalball
Ogólnorozwojowa
Parabiathlon
Paralekkoatletyka
Paranarciarstwo
Parasnowboard
Paraszermierka
Parawioślarstwo
Siatkówka na siedząco
Rugby na wózkach