STRONA GŁÓWNA > Aktualności > „Sport dla wszystkich 2020” – ruszyły warsztaty!
Aktualności

„Sport dla wszystkich 2020” – ruszyły warsztaty!

Polski Komitet Paraolimpijski realizuje projekt „Sport dla wszystkich 2020” współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jego celem jest zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych. 

Projekty, których głównym celem jest promocja i propagowanie sportu wśród osób z niepełnosprawnościami to podstawowe zadania obok organizacji wyjazdu reprezentacji na igrzyska paraolimpijskie, jakie stawia sobie Polski Komitet Paraolimpijski. W ramach projektu „Sport dla wszystkich 2020” została przewidziana organizacja 108 warsztatów sportowo-aktywizujących. Warsztaty będą trwały średnio 8 dni. Warsztaty przeznaczone są dla osób, które są zainteresowane zwiększaniem swojej aktywności fizycznej, nabyciem, rozwijaniem i podtrzymywaniem umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania. Podczas warsztatów planowane są konsultacje z psychologiem/pedagogiem, konsultacje z fizjoterapeutą/masażystą oraz udział w zajęciach sportowych zgodnie z indywidualnym planem działania (m.in. pływanie, kolarstwo, szermierka, elementy narciarstwa alpejskiego, biegowego i biathlonu, LA, tenis stołowy, wioślarstwo, kajakarstwo, tenis na wózkach, etc.).

„Sport dla Wszystkich 2020 r.” to kontynuacja projektu z roku ubiegłego.  Tym bardziej się cieszymy, że ponownie bazując na dotychczasowym doświadczeniu możemy realizować ten projekt i dodatkowo go rozwijać. Szczególnie istotnie jest, że uczestnicy będą mogli liczyć na kompleksowe wsparcie kadry trenerskiej, fizjoterapeutycznej oraz psychologicznej. W tym roku planujemy objąć wsparciem 250 osób, o blisko 50 więcej niż w roku ubiegłym, mając nadzieję, że zakończy się on równie dużym sukcesem jak jego ubiegłoroczna edycja. I wierzymy oczywiście, że prowadzone przez nas zajęcia w sposób bezpośredni przełożą się na coraz większą aktywność fizyczną uczestników, a co za tym idzie coraz większą samodzielność osób z niepełnosprawnościami. W końcu aktywność fizyczna i ruch to jedne z najlepszych form rehabilitacji i dbania o kondycję – tłumaczy Marzenna Zawadzka, dyrektor biura Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Zajęcia prowadzone w ramach projektu będą sprofilowane pod względem indywidualnych predyspozycji każdego z uczestników/czek projektu, w zależności od ich sprawności funkcjonalnej i zaawansowania. W ramach projektu zaplanowany jest także zakup drobnego sprzętu sportowego i akcesoriów specjalistycznych niezbędnych do udziału w zajęciach. Polski Komitet Paraolimpijski gwarantuje uczestnikom zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, wynajem obiektów sportowych i niezbędnego sprzętu, opiekę kadry merytorycznej projektu, a także opłaca transport. „Sport dla wszystkich 2020” to drugie obok projektu „Bądź AKTYWNY 2020” zadanie realizowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W przypadku tego ostatniego zajęcia są prowadzone w 60 sekcjach sportowych i korzysta z nich blisko 600 uczestników z całego kraju.

 

Dokumenty do pobrania:

Regulamin_rekrutacji_do_projektu_SW

zal_1_Formularz_zgloszeniowy SW

zal_2_Karta_rekrutacyjna_ SW

zal_3_Rezygnacja_z_udzialu_w_projekcie_SW

Regulamin rozliczania kosztow podróży – SW

rozliczenie_kosztow_dojazdu_wzór_SW

 

#KibicujemyParaolimpijczykom

#TeżTakMożesz

Inf.wł.