Polski Komitet Paraolimpijski realizuje projekt „Sport dla wszystkich 2020” współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jego celem jest zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych. 

Projekty, których głównym celem jest promocja i propagowanie sportu wśród osób z niepełnosprawnościami to podstawowe zadania obok organizacji wyjazdu reprezentacji na igrzyska paraolimpijskie, jakie stawia sobie Polski Komitet Paraolimpijski. W ramach projektu „Sport dla wszystkich 2020” została przewidziana organizacja 108 warsztatów sportowo-aktywizujących. Warsztaty będą trwały średnio 8 dni. Warsztaty przeznaczone są dla osób, które są zainteresowane zwiększaniem swojej aktywności fizycznej, nabyciem, rozwijaniem i podtrzymywaniem umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania. Podczas warsztatów planowane są konsultacje z psychologiem/pedagogiem, konsultacje z fizjoterapeutą/masażystą oraz udział w zajęciach sportowych zgodnie z indywidualnym planem działania (m.in. pływanie, kolarstwo, szermierka, elementy narciarstwa alpejskiego, biegowego i biathlonu, LA, tenis stołowy, wioślarstwo, kajakarstwo, tenis na wózkach, etc.).

„Sport dla Wszystkich 2020 r.” to kontynuacja projektu z roku ubiegłego.  Tym bardziej się cieszymy, że ponownie bazując na dotychczasowym doświadczeniu możemy realizować ten projekt i dodatkowo go rozwijać. Szczególnie istotnie jest, że uczestnicy będą mogli liczyć na kompleksowe wsparcie kadry trenerskiej, fizjoterapeutycznej oraz psychologicznej. W tym roku planujemy objąć wsparciem 250 osób, o blisko 50 więcej niż w roku ubiegłym, mając nadzieję, że zakończy się on równie dużym sukcesem jak jego ubiegłoroczna edycja. I wierzymy oczywiście, że prowadzone przez nas zajęcia w sposób bezpośredni przełożą się na coraz większą aktywność fizyczną uczestników, a co za tym idzie coraz większą samodzielność osób z niepełnosprawnościami. W końcu aktywność fizyczna i ruch to jedne z najlepszych form rehabilitacji i dbania o kondycję – tłumaczy Marzenna Zawadzka, dyrektor biura Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Zajęcia prowadzone w ramach projektu będą sprofilowane pod względem indywidualnych predyspozycji każdego z uczestników/czek projektu, w zależności od ich sprawności funkcjonalnej i zaawansowania. W ramach projektu zaplanowany jest także zakup drobnego sprzętu sportowego i akcesoriów specjalistycznych niezbędnych do udziału w zajęciach. Polski Komitet Paraolimpijski gwarantuje uczestnikom zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, wynajem obiektów sportowych i niezbędnego sprzętu, opiekę kadry merytorycznej projektu, a także opłaca transport. „Sport dla wszystkich 2020” to drugie obok projektu „Bądź AKTYWNY 2020” zadanie realizowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W przypadku tego ostatniego zajęcia są prowadzone w 60 sekcjach sportowych i korzysta z nich blisko 600 uczestników z całego kraju.

 

Dokumenty do pobrania:

Regulamin_rekrutacji_do_projektu_SW

zal_1_Formularz_zgloszeniowy SW

zal_2_Karta_rekrutacyjna_ SW

zal_3_Rezygnacja_z_udzialu_w_projekcie_SW

Regulamin rozliczania kosztow podróży – SW

rozliczenie_kosztow_dojazdu_wzór_SW

 

#KibicujemyParaolimpijczykom

#TeżTakMożesz

Inf.wł.