STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Snowboard: Pierwszy międzynarodowy obóz snowboardowy w Landgraaf
Aktualności

Snowboard: Pierwszy międzynarodowy obóz snowboardowy w Landgraaf

W ramach współpracy międzynarodowej Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego przy wsparciu Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START polscy snowboardziści mają szansę na rozwój swoich umiejętności podczas obozu organizowanego przez Brytyjski Komitet Paraolimpijski.

Obóz pod auspicjami Agitos Foundation jest kolejnym ukłonem (II edycja) w stronę jednej z najlepiej rozwijających się dyscyplin sportów zimowych dla osób z niepełnosprawnością- Parasnwoboard. Tym razem w hali Snowworld w Landgraaf pojawiło się 18 zawodników z 4 krajów (GB, Holandia, Rumunia, Polska) wraz z trenerami. Program obozu zakłada codziennie inny typ treningu oraz doszkolenie na rożnych poziomach zaawansowania.

W obozie Polskę reprezentują: Małgorzata Kelm (trener) oraz Monika Kotzian, Izabela Słowik, Jacek Tomczak.

A to pierwsze wrażenia uczestników:

„Jesteśmy po pierwszym dniu obozu. Program napięty, zmęczenie ogromne, satysfakcja, jak zawsze z jazdy na desce jest wielka.”

A co się działo dalej?

Trzeciego dnia obozu nasi sportowcy po raz pierwszy zmierzyli sie z Gs czyli slalomem gigantem, a dzień zakończył sie ciekawym wykładem porządkującym zajęcia praktyczne na śniegu. W kolejnych dniach od rana streching na siłowni i kolejna dawka adrenaliny na tyczkach udowadniającą jak ważne jest połączenie teorii z praktyka. Przed nasza grupa stawiane są coraz to nowsze i trudniejsze wyzwania z którymi radzą sobie wyśmienicie. Nowe ustawienia wiązań, nowe pomysły na udogodnienia oraz kombinacja z ustawieniami protez wzmagają burze mózgów i owocują coraz lepszymi wynikami. Kombinacja elementów freestyle’u i jazdy na tyczkach to doskonale połączenie umiejętności wymaganych od zawodnika sbx. Wieczorami odbywają się wideo analizy, a potem już czas na regenerację. Czwartego dnia obozu odbyły się zawody.

Merytorycznie i organizacyjnie obóz to przedsięwzięcie na najwyższym poziomie szkolenia. Mamy nadzieje, ze uda się przenieść to na grunt naszego kraju i zachęcić osoby z niepełnosprawnością do uprawiania tej wyjątkowej dyscypliny.

Zachęcamy do oglądania zdjęć i filmików ze zmagań naszych parasnowboardzistów.

Obóz potrwa do 30.07.2016. Życzymy naszym sportowcom owocnych treningów!