STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Ruszyły zapisy na 2. Orlen Paralympic Run!
Aktualności

Ruszyły zapisy na 2. Orlen Paralympic Run!

W tym biegu każdy jest zwycięzcą – pora zacząć odliczanie do drugiej edycji Orlen Paralympic Run, który odbędzie się 9 października w Parku Kępa Potocka w Warszawie. Na stronie internetowej Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego ruszyły już zapisy, a pobiec może każdy bez względu na swoją sprawność.

opr2 1

Orlen Paralympic Run jest organizowany już po raz drugi i jeśli chodzi o zasady nic się nie zmieniło – poza faktem, że uczestnicy spotkają się w realu. Można pobiec, przejść lub przejechać na wózku – formuła nowego przedsięwzięcia Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego zakłada, że udział w wydarzeniu ma być dostępny absolutnie dla każdego bez względu na jego stopień sprawności. Celem biegu jest pokazanie, że każda osoba – sprawna lub z niepełnosprawnością może być aktywna fizycznie.

Każdy może wziąć udział w 2. Orlen Paralympic Run. Oczywiście zależy nam na tym, by zapisywały się osoby z niepełnosprawnościami, ale także sprawne – bieg, tak jak cały sport, jest fantastyczną formą integracji społecznej. Zależy nam, by ruch i aktywność fizyczna była stałym elementem życia każdego człowieka. Celem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego jest nie tylko popularyzowanie sportu paraolimpijskiego w naszym kraju, ale także popularyzowanie aktywności fizycznej. Dlatego też kontynuujemy zapoczątkowaną w 2021 roku tradycję. – tłumaczy Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

I faktycznie, nie chodzi o wynik, tylko o sam udział i ukończenie biegu na dystansie wybranym przez uczestnika – 1 km lub 5 km.  W tym roku po raz pierwszy Orlen Paralympic Run jest biegiem stacjonarnym – organizatorzy zapraszają biegaczy do warszawskiego Parku Kępa Potocka 9. października. O 10:00 zaplanowano start na 1 km, a od 11:00 biec będą ci uczestnicy, którzy zadeklarują dystans 5 km.

Robert Korzeniowski – olimpijczyk, mulitimedalista olimpijski w chodzie sportowym

Do wzięcia udziału w wydarzeniu przekonują także tegoroczni ambasadorzy biegu – na ten moment swój udział potwierdził już jeden z najwybitniejszych polskich sportowców, Robert Korzeniowski, oraz paraolimpijczycy: Jagoda Kibil i Michał Kotkowski

Każdy może wystartować w takim biegu, jak 2. Orlen Paralympic Run z kilku powodów: dla własnej satysfakcji, oczywiście też dla zdrowia – ale przede wszystkim aby dobrze się bawić! – mówi medalistka mistrzostw Europy i świata w biegach sprinterskich, Jagoda Kibil. – Jest to też dobry sposób, by się sprawdzić i zacząć swoją biegową przygodę.

2021.08.27 TOKIO – IGRZYSKA PARAOLIMPIJSKIE Lekkoatletyka Nz. Jagoda Kibil fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski

2. Orlen Paralympic Run jest biegiem darmowym. O kolejności zapisu na listę startową decyduje kolejność zgłoszeń. Limit miejsc wynosi 500 osób. Zawodnicy pokonują trasę biegnąc lub idąc. Można biec z wózkiem, korzystać z kijków typu „nordic walking” oraz biec z przewodnikiem bądź z psem asystującym. Dopuszcza się również pokonywanie dystansu biegu na wózkach, przy użyciu protez czy kul.

W 2.Orlen Paralympic Run mogą wziąć udział osoby, które w czasie trwania zapisów do biegu dokonały skutecznego zgłoszenia się poprzez wypełnienie właściwego Formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej  w terminie od 11.08.2022 od godz. 12:00 do 30.09.2022 do godziny 20:00:00 bądź w aplikacji PKPar dostępnej na systemy iOS i Android w App Store i Sklep Play. Po tym czasie zapisy będą możliwe tylko w biurze zawodów – oczywiście o ile wcześniej nie zostanie osiągnięty limit miejsc.

W skład każdego darmowego pakietu startowego, wchodzą m.in. koszulka 2. Orlen Paralympic Run 2022 oraz pamiątkowe gadżety przekazane przez partnerów i sponsorów PKPar. Wszyscy, którzy ukończą bieg na zadeklarowanym przez siebie dystansie otrzymają również pamiątkowy medal. Odbiór pakietów startowych zaplanowano na dni poprzedzające imprezę w biurze zawodów – dokładne informacje zostaną wysłane uczestnikom na podane dane kontaktowe.

Bieg ma wymiar rekreacyjny, dlatego nie ma przewidzianych zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Sponsorem tytularnym biegu jest Polski Koncern Naftowy Orlen.