Bez kategorii

Ruszyła kampania społeczna „Pełni sportu”

Rozpoczęła się kampania społeczna „Pełni sportu” – mająca na celu promocję sportu osób z niepełnosprawnościami. 1 czerwca przy okazji Dnia Dziecka odbył się „Dzień Pełen Sportu” z pokazami szermierczymi. Program jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronatem honorowym przedsięwzięcie objął Polski Komitet Paraolimpijski.

W klubie Atmosfera Multisport odbyło się spotkanie prasowe z ambasadorami kampanii oraz przedstawicielami organizatorów przedsięwzięcia – p. Karolem Smolągiem (członek zarządu Fundacji Multisport oraz dyrektor działu korporacyjnego Benefits System) oraz p. Izabelą Sopalską-Rybak – (prezeska Fundacji „Kulawa Warszawa”). Ambasadorami kampanii „Pełni sportu” są wybitni sportowcy – paraolimpijka z Pekinu 2022 Monika Kukla (zawodniczka ampfutbolu), Bartek Mróz (parabadmintonista), Maciej Bartniak (rugbysta na wózku) oraz Andrij Demczuk (reprezentant Ukrainy, mistrz paraolimpijski w szermierce z Rio de Janeiro 2016). Kampania potrwa do października i w jej ramach odbędzie się szereg spotkań w szkołach oraz przy okazji innych wydarzeń typu „Dzień Pełen Sportu”, podczas których Ambasadorzy oraz kluby sportowe będą promować ideę uprawiania sportu przez osoby z niepełnosprawnościami.

Stawiamy na włączanie, na aktywizację osób, które nie tyle co nie mogą, ale nie wiedzą, że mogą być aktywne sportowo. To dotyczy osób z niepełnosprawnościami. W tym roku planujemy przeprowadzenie trzech programów – dziś inaugurujemy pierwszy „Pełni sportu”, drugi skierowany do dzieci z wadami postawy, a trzeci zachęcający młodzież ze szkół podstawowych i liceów do uprawiania sportu.

Karol Smoląg, Fundacja Multisport

Nie tylko rugby na wózkach, nie tylko szermierka, ale i ampfutbol po stworzeniu drużyny kobiet stało się sportem wartym promowania, czy blindtennis. Będziemy chodzić do szkół, pokazywać dzieciom i przybliżać przynajmniej pięć dyscyplin sportowych. Zależy nam aby dzieciaki z niepełnosprawnościami znalazły dyscyplinę dla siebie. Zależy nam aby dzieci mogły nie tylko zobaczyć, ale żeby mogły poczuć i spróbować samodzielnie poszczególnych sportów. W ramach takiego spotkania organizujemy pokazy, a potem zapraszamy dzieci aby mogły spróbować własnych sił.

Izabela Sopalska-Rybak, Fundacja Kulawa Warszawa

Kampania „Pełni sportu” ma na celu dotarcie nie tylko do dzieci, ale do rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami, a dzieciom w pełni zdrowym chcemy udowodnić, że sporty uprawiane przez nie i te paraolimpijskie niczym faktycznie się nie różnią.