STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w strzelectwie sportowym w Korei Południowej – Cheongju 2018
Aktualności

Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w strzelectwie sportowym w Korei Południowej – Cheongju 2018

Uroczystą ceremonią otwarcia rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w strzelectwie sportowym w Cheongju. Do Korei Południowej przybyło 221 sportowców z 46 krajów świata. Wśród nich jest pięcioro Polaków: pistoleciarze Szymon Sowiński (Start Zielona Góra), Filip Rodzik (Skorpion Polkowice), Sławomir Okoniewski (Start Szczecin), debiutujący Kacper Pierzyński (Start Gorzów) oraz strzelający z karabinu Waldemar Andruszkiewicz (Start Szczecin).

                                           Na zdjęciu: Sławomir Okoniewski, Waldemar Andruszkiewicz, Filip Rodzik,                                                    Szymon Sowiński,  trener Marek Marucha i Prezes Start Zielona Góra Danuta Tarnawska

 

Już podczas zimowych igrzysk paraolimpijskich Koreańczycy pokazali, że świetna organizacja jest ich mocną stroną. Nie inaczej jest i teraz.  Zawodnicy chwalą gospodarzy za  bardzo dobry hotel, wyżywienie, w którym dominują koreańskie smaki i świetne strzelnice bez barier – wszystkie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.   Jedyne, na co można narzekać to aura.

Niepokoi nas pogoda – potwierdza Danuta Tarnawska, prezes Start Zielona Góra, która wraz z całą polską ekipą jest w Cheongju – Dzisiaj był trening, było chłodno, około 17 stopni i niedobry wiatr. Chłopcy na stanowiskach trochę marzli, dobrze, że mają czapki.

Jak przyznaje Tarnawska nie tylko czapki, ale także dobre humory. Prognozy wskazują, że ma być cieplej. Zwłaszcza, że w piątek ruszają zawody. Startują pistoleciarze na 25 m: Filip Rodzik i Szymon Sowiński. 

Podczas całych zawodów niewątpliwie będzie gorąco: planowanych jest 477 „osobostartów”.