STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Rafał Wilk inspiruje! Spotkanie mentoringowe z paraolimpijczykiem w Wyszkowie
Aktualności

Rafał Wilk inspiruje! Spotkanie mentoringowe z paraolimpijczykiem w Wyszkowie

Na zaproszenie władz powiatu wyszkowskiego gościem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego w Wyszkowie był mistrz paraolimpijski z Londynu i Rio de Janeiro, parakolarz Rafał Wilk. Razem z nim obecni na spotkaniu byli przedstawiciele Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, m.in. Sekretarze Generalna Paulina Malinowska-Kowalczyk. Spotkanie poprowadził wicestarosta wyszkowski Leszek Marszał.

wilk1
Rafał Wilk razem z prezentem od organizatorów spotkania

Spotkanie, choć z ogromną publicznością złożoną z uczniów Ośrodka oraz mieszkańców Wyszkowa i okolic, odbyło się w niemal rodzinnej atmosferze. Uczestnicy w ogromnym skupieniu wysłuchali całego spotkania, które zaczęło się od wystąpienia Sekretarz Generalnej Pauliny Malinowskiej-Kowalczyk, prezentującej działalność Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Później scenę przejął Rafał Wilk. Rozmowę z nim, która dotyczyła historii życia i kariery paraolimpijczyka przeprowadził wicestarosta Leszek Marszał. Gospodarz spotkania był niezwykle gruntownie przygotowany do rozmowy – przeczytał aż 70 wywiadów przeprowadzonych z naszym mistrzem. Elementem spotkania była też prezentacja filmu „Człowiek ze stali”, oraz przygotowana przez uczniów prezentacja o karierze Rafała Wilka.

wilk2
Sekretarz Generalna Paulina Malinowska-Kowalczyk w trakcie wystąpienia

Paraolimpijczycy to nie tylko znakomici sportowcy – swoją postawą i wytrwałością udowadniają, że niemożliwe nie istnieje i są znakomitymi wzorcami osobowymi. Właśnie dlatego z Partnerem Projektu, PKN Orlen, uruchomiliśmy w 2021 projekt Spotkań Mentoringowych, w ramach którego we współpracy ze startostwem wyszkowskim odbyło się spotkanie z Rafałem Wilkiem. Naszym zadaniem jest dotrzeć z pozytywnym przekazem dotyczącym możliwości aktywnego i ciekawego spędzania czasu oraz osiągania wyznaczonych przez siebie celów do grup, które spełniają w społeczeństwie szczególnie potrzebną i wiążącą się z ciągłym ryzykiem role. Chcielibyśmy także, aby z oferty spotkań mentoringowych mogły skorzystać grupy zagrożone wykluczeniem społecznym.

wilk3