STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Puchar Europy w narciarstwie alpejskim: 8 medali Polaków!
Aktualności

Puchar Europy w narciarstwie alpejskim: 8 medali Polaków!

Polscy paraalpejczycy zdobyli 8 medali podczas odbywających się w Jasnej zawodów Pucharu Europy. Dwukrotnie ze złota cieszył się Igor Sikorski. Na podium stanęli także Andrzej Szczęsny i Zuzanna Karpiel.

Dwa zwycięstwa na słowackich trasach odniósł polski multimedalista największych imprez, startujący na monoski Igor Sikorski (Start Bielsko). Brązowy medalista igrzysk paraolimpijskich w Pjongczangu najlepszy był najpierw w slalomie, a następnie w gigancie. Do dorobku dołożył też drugie miejsce w kolejnym slalomie. Reasumując kończy ubiegłotygodniową rywalizację z trzema krążkami na koncie.

Świetnie spisał się powracający do startów i odbudowujący formę sprzed lat, Andrzej Szczęsny (także Start Bielsko), trzykrotny uczestnik igrzysk paraolimpijskich. Startujący na jednej nodze Szczęsny w Jasnej trzykrotnie stanął na trzecim stopniu i podium; dwa brązowe medale zdobył w gigancie i jeden w slalomie.

Natomiast Zuzanna Karpiel (grupa startujących na stojąco) sięgnęła po dwa brązowe krążki, po jednym w slalomie i gigancie.

Na Słowacji startowali również Jan Wóźniak (Start Bielsko) i Kamil Kaczmarek (Start Poznań). Kaczmarek był czwarty w slalomie gigancie Woźniak 8 w slalomie.

Organizatorem wyjazdu kadry narodowej do Jasnej był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Z początkiem marca w Wiśle odbędą się mistrzostwa Polski.