STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Prezydent podziękował olimpijczykom i paraolimpijczykom za sukcesy
Aktualności

Prezydent podziękował olimpijczykom i paraolimpijczykom za sukcesy

Prezydent RP Andrzej Duda podziękował i pogratulował olimpijczykom i paraolimpijczykom za sukcesy na tegorocznych igrzyskach w Rio de Janeiro. Podczas środowego spotkania w Pałacu Prezydenckim wyróżnił także srebrne medalistki Olimpiady Szachowej w Baku.
Warszawa, 05.10.2016. Prezydent Andrzej Duda (5P) z ma³¿onk¹ Agat¹ Kornhauser-Dud¹ (6P) podczaas uroczystoœci wrêczenia odznaczeñ pañstwowych medalistom XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich i XV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich oraz Olimpiady Szachowej 2016. Uroczystoœæ odby³a siê 5 bm. w Pa³acu Prezydenckim w Warszawie. (gj) PAP/Bart³omiej Zborowski
fot. PAP/Barłtomiej Zborowski
– Ogromne podziękowania za ten wysiłek, za wspaniałe wyniki i za tę wielką radość, dumę i satysfakcję, którą przynieśliście państwo nam, tzn. całemu polskiemu społeczeństwu, wszystkim Polakom, nie tylko tym w kraju, ale także tym mieszkającym za granicą – powiedział prezydent Duda.
Polacy wywalczyli łącznie 50 medali na igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich w Brazylii.
– Letnie igrzyska olimpijskie w Rio to 11 medali dla polskiej reprezentacji, czyli dla Polski. Letnie igrzyska paraolimpijskie w Rio to 39 medali, w tym aż 9 złotych i co bardzo mocno chcę podkreślić 19 czwartych miejsc – stwierdził.
Police, 04.10.206. Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystoœci podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy instalacji do produkcji propylenu, 4 bm. w Policach. Instalacja do produkcji propylenu metod¹ PDH, to inwestycja Grupy Azoty Zakladów Chemicznych Police, znana jako budowa Polic 2. (mr) PAP/Marcin Bielecki
fot. PAP/Marcin Bielecki
Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że jest przyjacielem polskiego sportu. – Jestem dumny i ogromnie wdzięczny, będą dawał państwu wsparcie wszędzie tam, gdzie tylko mogę.
– Igrzyska olimpijskie to ten kluczowy moment w życiu każdego sportowca, wszyscy przez cztery lata i całe sportowe życie pracują na to, by na ten jednej imprezie osiągnąć jak najwięcej – dodał.(PAP)