STRONA GŁÓWNA > Aktualności > ParaSki4Europe z silnym wsparciem!
Aktualności

ParaSki4Europe z silnym wsparciem!

European Winter Para Sports Event, Poland 2020 – ParaSki4Europe – zawody sportowe organizowane przez Polski Komitet Paraolimpijski otrzymały Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły anteny TVP Sport, TVP 3 Wrocław oraz portal niepelnosprawni.pl.

ParaSki4Europe to wydarzenie, które po raz pierwszy w historii będzie miało miejsce na mapie Polski. Odbędzie się w dniach od 25 lutego do 1 marca w centrach sportów zimowych – Czarnej Górze i Dusznikach Zdroju. Do Polski przyjedzie ponad 300 uczestników, w tym 150 niepełnosprawnych sportowców z blisko 20 krajów Europy. Wezmą oni udział w rywalizacji w czterech konkurencjach sportów zimowych – para-narciarstwie alpejskim, para-snowboardzie, para-narciarstwie biegowym i para-biatlonie. Wydarzenie to zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Otrzymanie patronatu od głowy państwa to dla nas dowód uznania dla inicjatyw, które realizuje Polski Komitet Paraolimpijski – przyznaje Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Poparcie udzielane w ten sposób przez Pana Prezydenta RP to wskazówka dla innych instytucji państwowych, że sport osób z niepełnosprawnościami jest szalenie istotnym elementem ich aktywności. Trzeba podkreślić, że Prezydent Andrzej Duda wielokrotnie obejmował swoim patronatem różnego rodzaju wydarzenia związane ze sportem paraolimpijskim jak choćby ubiegłoroczną Galę Paraolimpijską z okazji 20-lecia istnienia Komitetu w strukturach międzynarodowych. Był gościem Gali Finałowej 1 Plebiscytu PKPar-u na Sportowca 2019 Roku, a w 2018 objął patronatem honorowym Ceremonię Nominacji Paraolimpijskich i gościł paraolimpijczyków w Belwederze. Dodatkowym akcentem patronatu dla ParaSki4Europe jest fakt, że Pan Prezydent jest świetnym narciarzem alpejskim. Zresztą udziela się także charytatywnie jeżdżąc na nartach, choćby w slalomie organizowanym przez Fundację Małgorzaty Tlałki. Dodam, że czasami jeździ w kasku, który otrzymał właśnie od Paraolimpijczyków. Liczymy na to, że pojawi się na zawodach ParaSki4Europe, być może nawet na stoku, a jego obecność byłaby niezapomnianym wydarzeniem. Czy tak się stanie – czas pokaże.

European Winter Para Sports Event, Poland 2020 jest pierwszą tego typu w Europie, niekomercyjną Uczestnicy wezmą udział w treningach i zawodach w czterech dyscyplinach paraolimpijskich obecnych w programie zimowych igrzysk – para-narciarstwie alpejskim, para-snowboardzie, para-narciarstwie biegowym i para-biatlonie. Fakt, że antena TVP Sport, TVP 3 Wrocław i portal niepelnosprawni.pl objęły wydarzenie swoimi patronatami medialnymi szczególnie cieszy koordynatora zawodów Romualda Schmidta.

Te patronaty podkreślają europejską rangę zawodów, wskazują na jej prestiż i szeroki, ogólnopolski zasięg. Dzięki naszym mediom społecznościowym ten zasięg będzie międzynarodowy. Zresztą takie są zresztą oczekiwania programów Erasmus+ Sport. To robi duże wrażenie, bo trudno jest znaleźć takie wsparcie medialne dla wydarzenia w sporcie osób z niepełnosprawnościami. Wiemy już, że niemal cały odcinek programu „Pełnosprawni” emitowanego na antenie TVP Sport i TVP1 będzie niemal w całości poświęcony ParaSki4Europe – to dla nas szalenie budujące. Nie mniej ważny jest fakt, że TVP 3 Wrocław także ma patronat medialny nad tym wydarzeniem, a z własnego doświadczenia wiemy, że anteny regionalne mają duże zasięgi i znaczenie. Wszystko zostanie także opisane na portalu niepelnosprawni.pl – największemu w Polsce dedykowanemu osobom z niepełnosprawnościami. ParaSki4Europe odbędzie się w dwóch ośrodkach czyli Czarna Góra Resort i Duszniki Arena –  to znane miejsca sportów zimowych w naszym kraju z nowoczesną infrastrukturą i słynące z polskiej gościnności i otwartości. Już nie możemy się doczekać.  

 

Motto wydarzenia: „Jeden sport – jedna Europa – jedno marzenie” – podkreśla główny cel przedsięwzięcia – umożliwienie sportowcom z niepełnosprawnościami w różnym wieku i na różnym poziome sportowym wzięcia aktywnego udziału w dużym, multi-sportowym wydarzeniu.

European Winter Para Sports Event, Poland 2020 jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach programu Erasmus+ Sport: niekomercyjne, europejskie imprezy sportowe.

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły antena TVP Sport, TVP3 Wrocław oraz portal niepelnosprawni.pl.

#ParaSki4Europe

#Erasmus+

Zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom

 Więcej informacji na stronie www.paralympic.org.pl w zakładce ParaSki4Europe.