STRONA GŁÓWNA > Aktualności > ParaSki4Europe: śnieg w górach jest!
Aktualności

ParaSki4Europe: śnieg w górach jest!

Komitet Organizacyjny „ParaSki4Europe” odbył wizytę przygotowawczą w ośrodku narciarskim Czarna Góra Resort i Tauron Duszniki Arena. Oficjalne otwarcie zawodów odbędzie się we wtorek 25 lutego o godz. 18.00 w centrum stacji narciarskiej Czarna Góra Resort.

Tym na co organizatorzy nigdy nie mają wpływu jest pogoda, ta zaskoczyła pozytywnie, bo w dniu wizyty w Czarnej Górze i w Jamrozowej Polanie spadł śnieg – kluczowy w przypadku zawodów organizowanych w sportach zimowych. Aura nas bowiem nie rozpieszcza i o prawdziwie zimowe temperatury ostatnio trudno. Fakt, że białego puchu dosypało cieszył zatem Prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasza Szeligę, który stoi na czele sztabu przygotowawczego ParaSki4Europe – European Winter Para Sports Event, Poland 2020.

Bardzo się cieszę z tego, że sypie śnieg, bo to mentalnie zbliża nas do wydarzenia, które ze śniegiem jest bezpośrednio związane. Jeśli za oknem nie ma śniegu, to ludzie nie myślą o nartach czy snowboardzie. A tak bardziej poważnie to już ostatnia faza przygotowań, zamknięte listy zgłoszeń, dopracowujemy szczegóły harmonogramu rozpisane na konkretnych uczestników. Docierają do nas ostatnie materiały, sprzęt sportowy i marketingowy, zamykamy listy gości i nie możemy się doczekać momentu, kiedy przypniemy narty i w międzynarodowym towarzystwie pojawimy się na stokach, na trasach biegowych i biathlonowych.

Podczas wizyty organizatorzy wydarzenia przeprowadzili generalną inspekcję obiektów zawodów i spotkali się z kierownictwem Czarna Góra Resort i Tauron Duszniki Arena. Odwiedzili także hotel i pomieszczenia, które będą bazą biura zawodów. Koordynator zawodów Romuald Schmidt przyznaje, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik.

Jesteśmy pełni optymizmu, bo organizatorzy na miejscu są w pełnej gotowości, bardzo zmobilizowani i otwarci. Nas też cieszy to, że widzimy pełen profesjonalizm, entuzjazm
i zaangażowanie. Podkreślają, że to wydarzenie bardzo ważne dla regionu. A jeśli jeszcze dodamy ze spadł śnieg, to tym bardziej możemy ze spokojem oczekiwać Ceremonii otwarcia.

Do ośrodków narciarskich Czarna Góra Resort i Tauron Duszniki Arena przyjedzie ponad 300 uczestników, w tym 150 niepełnosprawnych sportowców z 17 krajów Europy.

Ceremonia otwarcia odbędzie się we wtorek 25 lutego o godz. 18.00 w centrum stacji narciarskiej Czarna Góra Resort (Sienna 11, 57-550 Stronie Śląskie). Proces akredytacji dla zainteresowanych dziennikarzy rozpoczyna się 17 lutego.

Zawody ParaSki4Europe odbędą się w dniach 25 lutego – 1 marca i otworzą kalendarz 12 imprez sportowych wspieranych przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+Sport „Not-For-Profit European Sport Events”.

European Winter Para Sports Event, Poland 2020 jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach programu Erasmus+ Sport: niekomercyjne, europejskie imprezy sportowe. Wydarzenie dofinansowane jest przez Ministerstwo Sportu i koncern PKN Orlen, który jest Sponsorem Wydarzenia.

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły antena TVP Sport, TVP3 Wrocław oraz portal niepełnosprawni.pl.

#ParaSki4Europe

#Erasmus+ #czarnagoraresort #tuzaczynasieprzygoda #zimanaCzarnej

 

Zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom

Więcej informacji na stronie www.paralympic.org.pl w zakładce ParaSki4Europe oraz [tutaj!].