STRONA GŁÓWNA > Aktualności > ParaSki4Europe – 17 lutego rusza proces akredytacji!
Aktualności

ParaSki4Europe – 17 lutego rusza proces akredytacji!

W najbliższy poniedziałek rusza proces akredytacji na ParaSki4Europe – European Winter Para Sports Event, Poland 2020, które rozpoczną się za niespełna dwa tygodnie. Do ośrodków narciarskich Czarna Góra Resort i Tauron Duszniki Arena przyjedzie ponad 300 uczestników, w tym 150 niepełnosprawnych sportowców z 16 krajów Europy.

Ceremonia otwarcia odbędzie się we wtorek 25 lutego o godz. 18.00 w centrum stacji narciarskiej Czarna Góra Resort (Sienna 11, 57-550 Stronie Śląskie). Proces akredytacji dla zainteresowanych dziennikarzy rozpocznie się 17 lutego. Akredytacje (zawierające: imię, nazwisko, nazwę redakcji, adres mailowy, numer legitymacji prasowej, numer telefonu kontaktowego) przyjmuje Polski Komitet Paraolimpijski pod adresem: akredytacje@paralympic.org.pl do 20 lutego 2020 roku (czwartek) do godz. 15.00. Informacji dotyczących akredytacji oraz obsługi prasowej udziela Polski Komitet Paraolimpijski, Maciej Ugryn, tel. 537 007 749.

Zawody ParaSki4Europe odbędą się w dniach 25 lutego – 1 marca i otworzą kalendarz 12 imprez sportowych wspieranych przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+Sport „Not-For-Profit European Sport Events”. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w rywalizacji w czterech konkurencjach sportów zimowych – para-narciarstwie alpejskim, para-snowboardzie, para-narciarstwie biegowym i para-biatlonie.

25 oraz 26 lutego będą dniami treningowymi, zaś 27 lutego zawodnicy rozpoczną rywalizację. Ceremonie medalowe odbędą się w piątek 28.02 o g. 17.30 oraz w niedzielę 1.03 g.16.45

Ceremonia zamknięcia + ceremonia medalowa planowana jest na 1 marca na godz. 16.45 (w tym samym miejscu, co Ceremonia Otwarcia).

W czasie ParaSki4Europe odbędą się także inspiracyjne i motywacyjne spotkania z Paraolimpijczykami, wzmacniające motywację do uprawiania sportu przez osoby z niepełnosprawnościami. Uczestnicy wydarzenia będą mogli także zapoznać się z podstawami systemu klasyfikacji medycznej oraz antydopingu. Szczegółowy harmonogram imprezy znajdzie się na stronie paralympic.org.pl w zakładce ParaSki4Europe (w tej chwili na stronie jest ogólny harmongram).

Motto wydarzenia: „Jeden sport – jedna Europa – jedno marzenie” – podkreśla główny cel przedsięwzięcia – umożliwienie sportowcom z niepełnosprawnościami w różnym wieku i na różnym poziome sportowym wzięcia aktywnego udziału w dużym, multi-sportowym wydarzeniu.

European Winter Para Sports Event, Poland 2020 jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach programu Erasmus+ Sport: niekomercyjne, europejskie imprezy sportowe. Wydarzenie dofinansowane jest przez Ministerstwo Sportu i koncern PKN Orlen, który jest Sponsorem Wydarzenia.

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły antena TVP Sport, TVP3 Wrocław oraz portal niepełnosprawni.pl.

#ParaSki4Europe

#Erasmus+ #czarnagoraresort #tuzaczynasieprzygoda #zimanaCzarnej

Zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom

Więcej informacji na stronie www.paralympic.org.pl w zakładce ParaSki4Europe oraz [tutaj!]