STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Paraolimpijczycy na Narodowym Dniu Sportu
Aktualności

Paraolimpijczycy na Narodowym Dniu Sportu

Już 18 września na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie odbędzie się Piknik z okazji Narodowego Dnia Sportu. W wydarzeniu organizowanym przez Fundację Zwalcz Nudę nie zabraknie paraolimpijczyków – uczestnicy pikniku będą mieli szansę spróbować swoich sił w pięciu dyscyplinach paraolimpijskich.

05 09 2022 narodowydziensportu22 smy

To będzie wielkie święto sportu – błonia Stadionu Narodowego rokrocznie wypełniają się odwiedzającymi, którzy chcą sprawdzić się w rozmaitych dyscyplinach. Oferta na ten dzień jest ogromna – od tradycyjnych sportów aż po frisbee czy wędkarstwo.

W takim gronie nie mogło braknąć paraolimpijczyków. Każdy odwiedzający będzie mógł spróbować swoich sił w paraszermierce, parabadmintonie, siatkówce na siedząco, na handbike’u czy na strzelnicy laserowej służącej niewidomym parabiathlonistom. Od 12:00 do 17:00 w strefie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego będą czekać na was m.in. Grzegorz Pluta, złoty medalista paraolimpijski z Londynu, oraz paraolimpijczycy z Tokio i Pekinu: Piotr Garbowski, Bartłomiej Mróz, Rafał Szumiec i Jakub Twardowski.

Ci, którzy spiszą się najlepiej i spróbują swoich sił w dyscyplinach paraolimpijskich będą mogli liczyć również na pakiet gadżetów przygotowanych przez Polski Komitet Paraolimpijski i sponsora strategicznego PKPar, PKN Orlen.  

Parasportowcy wystąpią również na scenie głównej wydarzenia razem z Sekretarz Generalną Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Pauliną Malinowską-Kowalczyk. Ich wejście zaplanowane jest na 16:15.  Wstęp na cały piknik jest wolny – serdecznie zapraszamy!

piknik olimpijski 202216
Bartłomiej Mróz podczas Pikniku Olimpijskiego 2022, fot. Maciej Gillert/Polski Komitet Paraolimpijski