Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji były po raz trzeci  gospodarzem Poznań Athletics Grand Prix. Miting odbył się pod patronatem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Patronat Honorowy nad Mitingiem objęło Miasto Poznań.

W niedzielę 13 czerwca  na stadion POSiR Golęcin w Poznaniu powróciły emocje z udziałem kibiców. Przed wypełnioną w 25 procentach widownią wystartowali zawodnicy, którzy zapewnili już sobie minima olimpijskie oraz ci, którzy dopiero o nie walczyli . Wystartowali zawodnicy z Polskii i zagranicy m.in. biegacze : Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka ,  Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik; tyczkarze – Renaud Lavilleni, Piotr Lisek; kulomioci: Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek,   Malwina Kopron, Joanna Fiodorow.

Po raz pierwszy w Mitingu wystąpili paralekkoatleci . W rywalizacji mężczyzn w biegu na 100 m pierwszy był Mateusz Michalski, drugi do mety dobiegł Michał Kotkowski, a trzeci Michał Majchrzak. W klasyfikacji punktowej Michał Kotkowski (Start Poznań) okazał się jednak zwycięzcą tej rywalizacji, Mateusz Michalski (Start Gorzów) był drugi, a Michał Majchrzak (Start Poznań) zajął 3-cie miejsce. Wszyscy nasi zawodnicy poprawili swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

W biegu na dystansie 100m kobiet rywalizację wygrała reprezentantka Startu Grudziądz – Agata Krzywdzińska. Marta Paździor po bardzo zaciętej walce do samej mety ostatecznie zajęła 2-gie miejsce, tuż za nią do mety dobiegła Dominika Rybicka, a na 4-tym miejscu rywalizację zakończyła Inga Biernat z przewodnikiem Przemysławem Młyńskim ( wszyscy Start Poznań).

Rywalizację pchnięcia kulą mężczyzn z pozycji siedzącej wygrał medalista Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy – Piotr Kąkol (Start Bydgoszcz), drugie miejsce zajął kolejny medalista z Bydgoszczy – Bartosz Górczak (Start Gorzów), a podium uzupełnił Eryk Szmoniak (Start Gorzów).

Najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja kobiet i mężczyzn w Racerunningu na dystansie 100m, gdzie zaprezentowała się szeroka reprezentacja „Złotowianki” Złotów. Wśród kobiet zwyciężyła medalistka Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy Zofia Kałucka, a wśród mężczyzn najlepszy był Sebastian Schulz.

Wszyscy zawodnicy mogli liczyć na wspaniały doping poznańskiej publiczności.

Dziękujemy trenerowi Wiesławowi Pawlakowi za wielkie zangażowanie w organizację startów Paralekkoatletów .

Zdjęcia : Za pozwoleniem POSiR Poznań – autorzy: Adam Ciereszko, Jakub Kaczmarczyk i Klaudia Berda oraz Archiwum SSR START Poznań