STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy przełożone na 2021 rok!
Aktualności

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy przełożone na 2021 rok!

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy, które miały odbyć się od 2 do 7 czerwca zostały oficjalnie przełożone na przyszły rok. World Para Athletics i Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” prowadzą obecnie dyskusje nad nową datą czempionatu Starego Kontynentu.

Ze względu na pandemię koronawirusa już 26 marca podjęto decyzję, że Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2020 nie odbędą się w planowanym terminie. Na historyczne wydarzenie w Polsce będziemy musieli poczekać. World Para Athletics i PZSN „Start” obserwują rozwój sytuacji na świecie i wraz z zainteresowanymi stronami zgodzili się przełożyć mistrzostwa Europy na przyszły rok. Nowa data zawodów ma zostać ogłoszona w lato.

Miasto Bydgoszcz będzie gospodarzem siódmej edycji paralekkoatletycznych mistrzostw Europy. Na Stadionie Zdzisława Krzyszkowiaka o medale powalczy około 600 sportowców.

Ostatnia edycja mistrzostw Europy odbyła się w Berlinie w 2018 roku. Reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową, z dorobkiem 61 medali. Biało-czerwoni na najwyższym stopniu podium stawali 26 razy.

 

Źródło: Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”