STRONA GŁÓWNA > Aktualności > NOMINACJE PARAOLIPMIJSKIE – KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY
Aktualności

NOMINACJE PARAOLIPMIJSKIE – KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

16 sierpnia o godzinie 14:00 w Pałacu Prezydenckim nasi paraolimpijczycy oraz członkowie misji odbiorą nominacje do reprezentacji paraolimpijskiej. Nieobecni będą parawioślarze, paratenisiści ziemni oraz paralekkoatleci, którzy już w tym czasie będą przygotowywać się do zawodów w Japonii na obozach klimatycznych. Ceremonia została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Poniżej dostępne są informacje dla wszystkich uczestniczących w uroczystości.

Uroczystość planowana jest na tę chwilę w Pałacowych Ogrodach – mamy nadzieję, że pogoda nam na to pozwoli. Gdyby cokolwiek się zmieniło w kwestii przeniesienia uroczystości do wnętrza Pałacu i ograniczenia liczebności ze względu na obostrzenia związane z pandemią Covid-19 będziemy Państwa informować, choć wierzymy, że uda nam się zachować szerszą formułę spotkania.

WEJŚCIE DO PAŁACOWYCH OGRODÓW DLA OSÓB PORUSZAJĄCYCH SIĘ NA WÓZKACH

Wejście do Pałacowych Ogrodów dla osób poruszających na wózkach wraz z opiekunami jest od strony Biura Bezpieczeństwa Narodowego – ul. Karowa 10. TO JEST WEJŚCIE TYLKO DLA OSÓB NA WÓZKACH  i ich opiekunów.

Osoby na wózkach (wraz ze zgłoszonymi opiekunami – członkami misji) prosimy o przybycie na godz. 12.30. Na miejscu od strony ulicy Karowej będą pracownicy PKPar-u, którzy pokierują Państwa na miejsce ceremonii i w razie konieczności pomogą także Państwu tam się dostać. W razie potrzeby proszę kontaktować się z Magdaleną Ratyńska (537 007 982) lub Anną Wawer (784 078 245).

Polecamy dojazd do ulicy Karowej 10 od strony Wisłostrady. W okolicy wejścia znajduje się płatny parking strzeżony. Osoby korzystające z komunikacji miejskiej prosimy o dojazd do przystanków „Dobra” bądź „Browarna” – dojście zajmuje około 5 minut od przystanku. Można także skorzystać z metra – wysiadamy na stacji  „Centrum Nauki Kopernik”, dojście na wózku zajmuje wówczas około 15 minut.

WEJŚCIE DO PAŁACOWYCH OGRODÓW DLA POZOSTAŁYCH OSÓB

Pozostałe osoby wchodzą od ul. Krakowskie Przedmieście 48/50, wejście od strony Kościoła Seminaryjnego i pomnika Adama Mickiewicza (Biuro Przepustek 2). Tam także będzie pracowniczka PKPar-u, Beata Ponikiewska (537 007 205) – w razie problemów proszę się z nią kontaktować. Przypominamy, że Krakowskie Przedmieście jest wyłączone z ruchu samochodów osobowych. Zalecamy: korzystanie z komunikacji miejskiej (przystanki: „Hotel Bristol”, ew. „Uniwersytet”), dotarcie metrem – stacja „Nowy Świat” bądź parkowanie w okolicy Grobu Nieznanego Żołnierza – proszę tylko wziąć pod uwagę fakt, iż zwykle są kłopoty ze znalezieniem miejsca parkingowego. Prosimy o przybycie na godz. 13.00.

Na poniższej mapce zaznaczone są oba wejścia.

Prosimy, by osoby poruszające się na wózkach były obecne o godz. 12.30, pozostałe osoby prosimy o przybycie na godzinę 13.00. Bardzo prosimy o punktualność. O godz. 14.00. zaczyna się ceremonia oraz transmisja live (cała uroczystość będzie transmitowana na FB Kancelarii Prezydenta RP oraz Komitetu Paraolimpijskiego).

MASECZKI

Bez względu na fakt czy uroczystość odbędzie się na zewnątrz, czy też we wnętrzach Pałacu obowiązują maseczki przez cały czas trwania ceremonii – prosimy zabrać własne (będą potrzebne przy wejściu do Pałacu).  Otrzymają Państwo także na miejscu maseczki 4F – już na samą uroczystość.

Uprzejmie informujemy, że przy wejściu do Pałacu będzie także mierzona temperatura – aby nie sztucznie nie podwyższyć swojej temperatury prosimy, by wcześniej nie stać w słońcu.

DOWÓD TOŻSAMOŚCI

Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości, jest on konieczny do okazania w Biurze Przepustek. Biuro Przepustek nie honoruje dowodów w aplikacji mObywatel.

STRÓJ

Obowiązuje strój przeznaczony do ślubowania – zgodnie z przesłanym Państwu wcześniej folderem 4F. Na wszelki wypadek dołączamy grafikę – drugi załącznik.