STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Natalia Partyka oddaje złoty medal z Tokio na licytację!
Aktualności

Natalia Partyka oddaje złoty medal z Tokio na licytację!

Sześciokrotna mistrzyni paraolimpijska Natalia Partyka przekazuje swój złoty medal z tegorocznych igrzysk w Tokio na licytację. Pieniądze trafią na Fundusz Stypendialny dla młodych, utalentowanych sportowców, którzy z różnych przyczyn mają trudny start w karierze. Fundusz powstał z inicjatywy Natalii Partyki, jego operatorem jest Fundacja Dobra Sieć.   

fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski

Natalia Partyka dwa dni temu wywalczyła złoty medal w grze drużynowej razem z Karoliną Pęk. Polki wygrały debla po długiej, pięciosetowej walce, w decydującej partii pokonując reprezentantki Australii 11:9, a w singlu z Quian Yang Natalia Partyka rozgromiła swoją odwieczną rywalkę 3:0.  Po powrocie do Polski Natalia Partyka ogłosiła mediom decyzję o przekazaniu złotego medalu na licytację.

Jak mówiła: Złoty medal dostarczył mi dużo radości, dumy i satysfakcji. Myślę, że moim kibicom również. Chciałabym, aby oprócz wielu wspaniałych emocji, które towarzyszyły mi w drodze po złoto, ten medal przyczynił się do czegoś dobrego i pozytywnego. Poszukuję sponsorów, którzy zechcieliby wesprzeć mój Fundusz Stypendialny, zanim ich znajdę wystawiam mój medal na licytację. Pieniądze z licytacji chciałabym przeznaczyć na pomoc w rozwoju kariery młodych sportowców, którzy z pewnością będą nam dostarczać wielu wspaniałych sportowych emocji.

Oferty będą przyjmowane w wiadomości prywatnej wysyłanej do profilu Funduszu Natalii Partyki na Facebooku (imię, nazwisko, numer telefonu oraz kwota, która zostanie zatwierdzona po weryfikacji ze strony Funduszu). O wszelkich zmianach w wysokości podawanych kwot zespół Funduszu będzie informować na profilu na Facebooku. Natalia Partyka ogłosiła, że licytację złotego medalu rozpoczyna od kwoty 100 tys zł. Sportsmenka osobiście przekaże złoty medal zwycięzcy licytacji.

Fundusz na dobry start

Wśród stypendystów funduszu są m.in. Maria Andrejczyk, wicemistrzyni olimpijska z Tokio w rzucie oszczepem oraz Renata Śliwińska, zdobywczyni złotego medalu w pchnięciu kulą na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio.

Fundusz Natalii Partyki to wyjątkowy program, który wspiera młodych, utalentowanych sportowców, borykających się z różnymi trudnościami w rozwoju swojej kariery. Fundusz to stypendia, ale też specjalistyczne warsztaty dla zawodników w całej Polsce oraz portal dla młodych sportowców, którzy są gotowi stać się kimś wielkim – mówi Małgorzata Stradomska-Kalinka, koordynatorka Funduszu Natalii Partyki.

W czterech edycjach programu stypendialnego zostały przyznane 43 stypendia w wysokości 10 tys. złotych każde. Kwota ta daje młodym sportowcom wymierne możliwości rozwoju i wsparcia w rozwoju ich kariery. Natalia Partyka szuka partnerów funduszu stypendialnego, mogących sfinansować kolejne stypendia.

Więcej o Funduszu Natalii Partyki na http://fundusznataliipartyki.pl/konkurs-stypendialny/

Facebook: https://www.facebook.com/fundusznataliipartyki

Kontakt:

Małgorzata Stradomska-Kalinka

Tel: 500 791 442

e-mail: stypendium@fundusznataliipartyki.pl

źródło: Informacja Prasowa Funduszu Natalii Partyki