Marta Piotrowska zdobyła brązowy medal w skoku w dal Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Dubaju. O podium otarła się Jagoda Kibil w biegu na 100m – zabrakło 0,03s.

Wieczorna sesja Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata przyniosła Polsce jeden brązowy medal i ogromne emocje.  Reprezentująca Start Wrocław Marta Piotrowska (klasa T37) zgotowała prawdziwie widowisko. Już w drugim skoku na odległość 4.41m poprawiła najlepszy wynik sezonu, a w piątym zrobiła to po raz drugi. Odległość 4.45m wystarczyła, by stanąć na podium.

Jestem jeszcze w szoku. Jak mi trener powiedział, że jestem trzecia, to nie wierzyłam. Chciałam dalej skakać, chciałam się poprawić, ale nie wiedziałam, że aż tak mogę skakać. Zawsze było coraz gorzej, a teraz coraz lepiej i coraz lepiej. Muszę ochłonąć, ale jestem „mega” szczęśliwa.

 

 

0,03s do szczęścia – tak można określić wynik uzyskany przez Jagodę Kibil w biegu na 100m w klasie T35. Nasze zawodniczka reprezentująca Start Radom wywalczyła 4 miejsce, kończąc bieg tuż za Holenderką Nienke Timmer. I choć może cieszyć zarówno „życiówka” jak i kwalifikacja dla Polski, to czwarte miejsce, o którym przed mistrzostwami Kibil jeszcze marzyła, dziś nie cieszyło.

 

 

Czegoś zabrakło. Zawsze może być lepiej. Zawsze jest coś do poprawienia. Nie ma idealnego biegu, bo nie jesteśmy idealni. Gdyby ktoś mi powiedział przed mistrzostwami, że będzie czwarte miejsce, to wzięłabym w ciemno, ale jak się przebiegło linię mety i kątem oka się widziało, że z Holenderką do końca prawie na równo i spojrzało się w monitor i „tyci” zabrakło, to zabolało.

Bardzo dobry start zaliczył także Tomasz Pauliński (Start Bydgoszcz) startujący w konkursie pchnięcia kulą w klasie F34. Nasz zawodnik już w drugim rzucie pchnął na odległość 11.11m. Najlepszy w życiu wynik Paulińskiego przełożył się na 5 miejsce.

Bardzo zacięty konkurs. Przeciwnicy byli bardzo dobrze przygotowani. Czuję trochę niesmak, bo zabrakło do tego czwartego miejsca. Walczyłem, dałem z siebie wszystko, a życiówka cieszy najbardziej.

 

 

W wieczornej sesji odbył się także bieg eliminacyjny na 100m w klasie T47. Michał Derus (Start Tarnów) zakwalifikował się do półfinału, który odbędzie się pojutrze.

W dniu jutrzejszym natomiast w sesji porannej wystartują Alicja Jeromin i Michał Kotkowski (eliminacje biegu na 100m), w sesji wieczornej w finałach zobaczymy Katarzynę Piekart (rzut oszczepem) i miejmy nadzieję Michała Kotkowskiego w finale na 100m.

Polska ma swoim koncie w tej chwili 9 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 6 brązowych.

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata potrwają do 15 listopada. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyjechało ponad 1400 zawodników ze 120 krajów świata, w tym 42 reprezentantów Polski.

Plan startów polskich reprezentantów na stronie paralympic.org.pl.

Zdjęcia do pobrania i wykorzystania w Galerii na stronie paralympic.org.pl

Zdjęcia prosimy podpisywać foto: Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski.

Wyniki na stronie  https://www.paralympic.org/dubai-2019/schedule/.

Zmagania paralekkoatletów można śledzić na stronie mistrzostw World Para Athletics https://www.paralympic.org/athletics, na Facebook’u  https://www.facebook.com/paraAthletics/  Twitterze https://twitter.com/paraathletics oraz na Facebook’u Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Zachęcamy do upowszechniania informacji.

Zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom

foto: Bartłomiej Zborowski

inf.wł.