STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Milena Olszewska z szansą na tytuł najlepszej parałuczniczki świata!
Aktualności

Milena Olszewska z szansą na tytuł najlepszej parałuczniczki świata!

Milena Olszewska, srebrna medalistka ubiegłorocznych parałuczniczych mistrzostw świata została zgłoszona do czołowej piątki plebiscytu Międzynarodowej Federacji Łuczniczej (World Archery) na najlepszą zawodniczkę globu 2019 roku.

Do finałowej piątki weszły najważniejsze zawodniczki globu, oprócz Polki Rosjanka Jelena Krutowa, Nur Syahidah Alim z Singapuru, Brytyjka Jess Stretton i Chinka Chunyuan Wu, z którą nasza reprezentantka przegrała walkę o mistrzostwo. Znalezienie się w gronie finalistek to dla Mileny Olszewskiej, dwukrotnej brązowej medalistki igrzysk paraolimpijskich w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016) to powód do radości, ale także jasny sygnał, że jej nazwisko jest jednym z najważniejszych na świecie w paraolimpijskim roku 2020.

– W tym roku ta nominacja bardziej mnie zaskoczyła, bo to druga nominacja z rzędu. W 2018 roku miałam sezon bardziej wyrównany, ale w 2019 po wicemistrzostwie świata forma nie była już tak ustabilizowana. Jestem w „piątce”, a to jest niesamowite uczucie, bo to nasz konkurs branżowy. Zostali wybrani najlepsi z najlepszych łuczników. Można oddawać glosy co godzinę, ale o zwycięstwie – glosy decydują tylko w połowie, polowa głosów to decyzja kapituły. W tym roku będzie mi wyjątkowo trudno wygrać, bo konkurentki były silne w tym sezonie, niemniej zachęcam do glosowania, bo to dla Polski byłby duży sukces – mówi nam Milena Olszewska.

Polka, reprezentująca barwy Startu Gorzów Wielkopolski, zdobyła w 2019 roku w holenderskim Hertogenbosch srebrny medal mistrzostw świata łuczników z niepełnosprawnością. Podczas ubiegłorocznej Gali Paraolimpijskiej upamiętniającej 20-lecie działalności Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Na arenie międzynarodowej i 21-lecie istnienia w naszym kraju uznana została za najlepszą łuczniczkę ostatniego 20-lecia.

Oddaj głos na Milenę Olszewską [tutaj!]

Fot. Bartłomiej Zborowski / PZSN „Start”