STRONA GŁÓWNA > Aktualności > II Obóz Snowboardowy
Aktualności

II Obóz Snowboardowy

W dniach 10-17 września Polacy w składzie: Izabela Słowik, Monika Kotzian, Wojciech Taraba, Małgorzata Kelm uczestniczyli w drugiej edycji obozów para-snowboardowych organizowanych przez Fundację Agitos. Choć informacja ta przyćmiona jest wspaniałymi sukcesami naszych rodaków na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio, gdzie klimat był na pewno gorący, to pora spojrzeć chłodnym okiem na zbliżający się sezon zimowy, do którego nasza kadra mocno się przygotowuje.
Fundacja Agitos zapewniała snowboardzistom niezapomniane wrażenia organizując drugi obóz w szwajcarskim Zermatt (pierwszy obóz odbył się w lipcu w holenderskim Landgraaf). Wprawdzie droga gondolą  na lodowiec zajmowała około godziny to z pewnością była warta swojego czasu. Szwajcarzy są świetnymi inżynierami i górną stację kolejki wykuli w skale na wysokości prawie 4000 m n.p.m. Oddychanie na tym pułapie okazało się treningiem samym w sobie. Tym razem celem obozu było podniesienie umiejętności freestyle’owych, zwiększenie pewności w skokach i przy lądowaniu (elementach tak ważnych w ściganiu się na torze sbx). Na lodowcu panowała dość 'kameralna’ atmosfera, większość osób stanowiły teamy różnych narodowości trenujące na tyczkach oraz nasza 20 osobowa grupa snowboardzistów składająca się z ekip: Wielkiej Brytanii, Holandii, Norwegii, Rumunii, Ukrainy i Belgii. Poranny 'sztruks’ wykorzystywaliśmy do treningu szybkościowego, testowania nowego sprzętu i szlifowania precyzji skrętów. Pogoda pokrzyżowała jednak nasze plany treningowe ponieważ 2 ostatnie dni to warunki pod znakiem wiatru i deszczu przez co lodowiec został zamknięty dla użytkowników. Niemniej każdy z zawodników podniósł swoje kwalifikacje i wyjeżdżaliśmy z Zermatt z poczuciem spełnienia misji i ogólnego zadowolenia. Liczymy, że zdobyte umiejętności pomogą nam w pierwszych zawodach sezonu, które odbędą się 14 listopada 2016 w Landgraaf.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Polskiemu Komitetowi Paraolimpijskiemu oraz Polskiemu Związkowi Sportu Niepełnosprawnych START za umożliwienie nam uczestnictwa w tak interesującym i owocnym projekcie jakim stały się obozy Agitos. Dzięki takim inicjatywom osoby z niepełnosprawnością w realny sposób rozszerzają gamę dostępnych do uprawiania sportów. Liczymy na nowych adeptów para-snowboardu w Polsce oraz na wczesne opady śniegu! 😉

[envira-gallery id=”3523″]