STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Grupa LUX MED Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego przez kolejne lata
Aktualności

Grupa LUX MED Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego przez kolejne lata

Grupa LUX MED będzie Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego do 2028 r. Największa prywatna sieć medyczna w Polsce kompleksowo zadba o zdrowie sportowców przygotowujących się do Igrzysk Paraolimpijskich. Umowę o przedłużeniu współpracy podpisali Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED i Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

dsc09726

Grupa LUX MED jako Główny Partner Medyczny PKPar zapewni kompleksową opiekę medyczną polskim sportowcom, w tym m.in. profilaktykę, diagnostykę czy rehabilitację po kontuzjach.

– Cieszę się, że możemy długofalowo wspierać polskich paraolimpijczyków. Przedłużenie współpracy z Polskim Komitetem Paraolimpijskim naturalnie wpisuje się w profil naszej dotychczasowej działalności. LUX MED kocha sport i bardzo ważne jest dla nas to, że możemy otaczać opieką medyczną zawodników. Jestem przekonana, że tak jak dotychczas, zespoły naszych specjalistów będą dawały duże wsparcie i poczucie bezpieczeństwa paraolimpijczykom – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Jak dodaje, Grupa LUX MED posiada bardzo duże doświadczenie i kompetencje w pracy ze sportowcami. W ubiegłym roku podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie przedłużyła umowę na współpracę jako Główny Partner Medyczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej do 2028 roku. 

dsc09705

– Doceniamy to, że Grupa LUX MED zapewnia nam od strony medycznej wszystko to, co pomaga paraolimpijczykom osiągać dobre wyniki lub szybko wrócić do najlepszej sportowej formy. Dotychczasowa współpraca bardzo nam pomogła przejść bez problemów zdrowotnych przez sportowe zmagania. Gdy którykolwiek z naszych zawodników ulegał jakiejś kontuzji czy chorobie otrzymał opiekę medyczną. Zawodnik był natychmiastowo konsultowany, diagnozowany i kierowany do dalszego leczenia. To jest dla nas kluczowe, bo czas reakcji i odpowiednie leczenie sportowca np. po kontuzji jest bardzo ważne – zaznacza Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Polski Komitet Paraolimpijski istnieje od 1998 roku, jest organem odpowiedzialnym za organizację ruchu paraolimpijskiego w Polsce oraz organizatorem wyjazdów Narodowej Reprezentacji Paraolimpijskiej na igrzyska letnie i zimowe. 

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią Bupa, międzynarodowego ubezpieczyciela i świadczeniodawcy usług medycznych. Firma świadczy swoje usługi w Polsce już od 30 lat. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 270 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 14 szpitali oraz blisko 3000 poradni partnerskich. Grupa LUX MED zatrudnia ponad 20 000 osób, w tym około 8000 lekarzy i 5000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

dsc09714 2

Źródło: Informacja Prasowa Grupy LUX MED