STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Godziny startów Polaków
Aktualności

Godziny startów Polaków

Wszystkie podane godziny są wg czasu polskiego, są orientacyjne i mogą ulec zmianie w wypadku np. niekorzystnych warunków pogodowych. Aktualizowane czasy startu znajdą państwo na stronie https://paralympic.org.pl/igrzyska/letnie-igrzyska-paraolimpijskie/tokio-2020/ w zakładce „Godziny startów Polaków”.

24 sierpnia

Ceremonia otwarcia – 13:00


25 sierpnia

Kolarstwo Torowe

Marcin Polak & Michał Ładosz – Men’s B 4000m Ind. Pursuit – 04:52-05:48 kwalifikacje, ew. 07:50-08:05 Finał

Pływanie

Igor Hrehorowicz – 400 m dowolnym S9 – 02:00 eliminacje, ew. 10:00 finał

Kamil Otowski – 100 m grzbietowym S2 – 02:43 eliminacje, ew. 10:31 finał

Joanna Mendak – 100 m motylkiem S13 – 03:56 eliminacje, ew. 12:40 finał

Michał Golus – 100 m dowolnym S8 – 04:35 eliminacje, ew. 13:19 finał

Jacek Czech – 100 m grzbietowym S2 – 02:43 eliminacje, ew. 10:31 finał

Tenis Stołowy

Eliminacje Indywidualne:

Karolina Pęk– 02:00-02:40, 13:40-14:20

Maciej Nalepka – 02:00-03:20, 12:20-23:40

Tomasz Jakimczuk, Piotr Grudzień, Rafał Czuper 04:00-05:20

Dorota Bucław, Krystyna Łysiak 09:00-09:40

Krzysztof Żyłka 09:40-11:00

Rafał Lis, Patryk Chojnowski  09:40 – 10:20

Natalia Partyka – 11:00-11:40

Maksym Chudzicki – 12:20-13:40

Szermierka

Adrian Castro, Grzegorz Pluta – szabla kat. B – walki eliminacyjne od 02:00, ew.: 1/8 finału 05:00, ćwierćfinał 06:00, półfinał 08:30, o 3. miejsce 09:30, finał 11:00

Kinga Dróżdż, Marta Fidrych – szabla kat. A – eliminacyjne od 03:30, ew.: 1/8 finału 05:30, 1/4 finału 06:30, półfinał 09:00, o 3. Miejsce 10:00, finał 11:30

26 sierpnia

Kolarstwo Torowe

Dominika Putyra & Ewa Bańkowska oraz Justyna Kiryła & Aleksandra Tecław – 1000 m time trial – 03:00 – 03:30

Podnoszenie Ciężarów

Sławomir Szymański, mężczyźni do 49 kg 04:00-05:05

Justyna Kozdryk, kobiety do 45 kg 09:30-10:35

Tenis Stołowy

Eliminacje indywidualne:

Rafał Lis 02:00-03:20, 10:20-11:00

Krzysztof Żyłka 02:00-03:20, 10:20-11:00

Tomasz Jakimczuk 03:20-04:40, 09:00-10:20

Rafał Czuper 03:20-04:40, 09:00-10:20

Piotr Grudzień 03:20-04:40, 13:40-15:00

Dorota Bucław 04:40-05:20 11:40-12:20

Krystyna Łysiak 06:00-06:40

Patryk Chojnowski 09:00-10:20

Natalia Partyka 10:20-11:00

Maksym Chudzicki 11:00-12:20

Maciej Nalepka 12:20-13:40

Szermierka

Dariusz Pender, Michał Nalewajek – szpada kat. A – walki eliminacyjne 02:00 – ew. 1/8 finału 06:40, 1/4 07:40, 1/2 10:00, o 3. Miejsce 11:00, finał 12:00

Grzegorz Pluta – szpada kat. B – walki eliminacyjne 02:00 – ew. 1/8 finału 06:40, ¼ finału 07:40, półfinał 10:00, o 3. Miejsce 11:00, finał 12:30

Kinga Dróżdż, Marta Fidrych – szpada kat. A – walki eliminacyjne 04:20 –ew. 1/8 finału 7:10, 1/4 8:10, 1/2 10:30, o 3. Miejsce 11:30, finał 13:00

Patrycja Haręza – szpada kat. B – walki eliminacyjne 04:20 – ew. 1/8 finału 7:10, 1/4 8:10, 1/2 10:30, o 3. Miejsce 11:30, finał 13:30

27 sierpnia

Lekkoatletyka

Jagoda Kibil – 100 m T35 –  03:00/03:07 eliminacje, ew. finał 06:27

Michał Derus – 100 m T47 – 07:11/07:18 eliminacje – ew. 12:33 finał

Joanna Mazur & Michał Stawicki – 400 m T11 – 12:40/12:48 eliminacje

Lech Stoltman – pchnięcie kulą F55 – 12:00 finał

Róża Kozakowska – rzut maczugą F32 – 12:10 finał

Tomasz Ściubak – pchnięcie kulą F37 – 12:53 finał

Łucznictwo

Milena Olszewska – kat. Open kobiet – 02:00-05:00 – runda rankingowa

Łukasz Ciszek – kat. Open mężczyzn – 07:00-10:00 – runda rankingowa

Podnoszenie ciężarów

Mariusz Tomczyk – mężczyźni do 59 kg – 04:00-05:05

Grzegorz Lanzer – mężczyźni do 65 kg – 11:30-12:35

Wioślarstwo

Jolanta Majka/Michał Gadowski – PR2Mix2x – 03:30-03:50, 03:50-04:10 wyścigi eliminacyjne

Pływanie

Przemysław Drąg, Wojciech Makowski – 50 m dowolnym, S11 – 02:49 eliminacje, ew. 10:57 finał

Tenis Stołowy

Eliminacje indywidualne

Karolina Pęk 02:00-02:40

Rafał Czuper – 03:20-04:00

Tomasz Jakimczuk 03:20-04:00

Maksym Chudzicki 05:20-06:40

Rafał Lis – 06:40-07:20

Krystyna Łysiak 06:40-07:20

Krzysztof Żyłka 06:40-07:20

Patryk Chojnowski 09:00-10:20

Natalia Partyka 10:20-11:00

Piotr Grudzień 11:00-12:20

ew. ¼ finału:

Dorota Bucław 05:00 – 05:40

Tomasz Jakimczuk 11:00-11:40

Rafał Czuper 11:00-11:40

Maciej Nalepka 13:00-13:40

Krzysztof Żyłka 13:40-14:20

Rafał Lis 13:40-14:20

Maksym Chudzicki 14:20-15:00

Szermierka na wózkach

drużyna szpadzistów – Dariusz Pender, Michał Nalewajek, Grzegorz Pluta – 01:30 eliminacje, ew. 09:00 półfinał, 10:30 o 3. Miejsce, 11:30 finał,

drużyna szpadzistek – Kinga Dróżdż, Marta Fidrych, Patrycja Haręza – 02:30 eliminacje, ew. 09:00 półfinał, 10:30 o 3. Miejsce, 12:30 finał

Tenis na wózkach

Kamil Fabisiak, Piotr Jaroszewski – 1 runda singla – 02:00-13:00

28 sierpnia

Lekkoatletyka 

Joanna Mazur & Michał Stawicki – ew. finał 400 m T11 – 04:44

Maciej Sochal – rzut maczugą F32 – 12:05

Marek Wietecki – pchnięcie kulą – F12 – 02:35

Kolarstwo Torowe

Dominika Putyra & Ewa Bańkowska, Justyna Kiryła & Aleksandra Tecław  – Women’s B 3000m Ind. Pursuit – 03:00-03:32 kwalifikacje, ew. 04:47-05:02 finały

Marcin Polak & Michał Ładosz – Men’s B 1000m Time Trial – 04:08-04:47

Podnoszenie ciężarów

Paulina Przywecka-Puziak – kobiety do 67 kg – 09:30-10:35

Wioślarstwo

Jolanta Majka/Michał Gadowski – PR2Mix2x – ew. 03:30-04:10 ew. repasaże

Pływanie

Alan Ogorzałek – 100 m dowolnym S10 – 02:16 eliminacje, ew. 10:14 finał

Oliwia Jabłońska – 100 m dowolnym S10 – 02:25 eliminacje, ew. 10:20 finał

Przemysław Drąg, Wojciech Makowski – 100 m grzbietowym S11 – 03:18 eliminacje, ew. 11:12 finał

Tenis Stołowy

ew. 1/4 finału  ew. ½ finału  ew. finał
Piotr Grudzień 02:00-02:40Krzysztof Żyłka 02:00-02:40Dorota Bucław 12:15-13:00
Natalia Partyka 02:40-03:20Maciej Nalepka 03:20-04:00Krystyna Łysiak 09:30-10:15
Patryk Chojnowski 03:20-04:00Tomasz Jakimczuk 04:40-05:20Maciej Nalepka 11:15-12:00
 Krystyna Łysiak 04:00-04:40 
 Natalia Partyka 06:40 – 07:20 
 Karolina Pęk 05:20-06:00 
 Patryk Chojnowski 07:20-08:00 
 Piotr Grudzień 06:40-07:20 
 Maksym Chudzicki 04:40-05:20 
 Rafał Lis 02:00-02:40 
 Rafał Czuper 04:40-05:20 
 Dorota Bucław 05:20-06:00 

Szermierka na wózkach

Dariusz Pender – floret kat. A – 02:00 el., ew. 06:00 1/8, 07:00 1/4, 09:30 ½ finału, 10:30, o 3. Miejsce, 11:30 finał

Adrian Castro – floret kat. B – 02:00 el., ew. 06:00 1/8, 07:00 1/4 , 09:30 ½ finału, 10:30 o 3. Miejsce, 12:00 finał

Tenis na wózkach

Jaroszewski/Fabisiak – debel – 1 runda 04:00-13:00

29. sierpnia

Lekkoatletyka

Joanna Mazur & Michał Stawicki – 1500 m T11 – eliminacje 02:39/02:50

Bartosz Górczak – pchnięcie kulą F53 – 02:35

Faustyna Kotłowska – rzut dyskiem F64 – 03:17

Marta Piotrowska – skok w dal T37 – 12:12

Robert Jachimowicz, Piotr Kosewicz, Rafał Rocki – rzut dyskiem F52 – 12:24

Jagoda Kibil – 200 m T35 – 12:44

Joanna Oleksiuk – rzut oszczepem F34 – 12:49

Wioślarstwo

Jolanta Majka/Michał Gadowski – PR2Mix2x – ew. 03:10-03:30 finał B, 04:30-04:42 finał A

Pływanie

Joanna Mendak – 50 m dowolnym S13 – eliminacje 3:21, ew. finał 11:17

Kamil Otowski, Jacek Czech – 200 m dowolnym S2 – eliminacje 03:50, ew. finał 12:08

Tenis Stołowy

ew. Finały

Maksym Chudzicki 04:45-05:30

Patryk Chojnowski 11:45-12:30

Szermierka na wózkach

Drużyna florecistów – Dariusz Pender, Michał Nalewajek, Adrian Castro – 01:30 eliminacje, ew. 09:00 ½ finału, 10:30 o 3. Miejsce, 11:30 finał

Tenis na wózkach

Kamil Fabisiak, Piotr Jaroszewski – ew. 2 runda singla, ew. 2 runda debla – 04:00-13:00

30. sierpnia

Lekkoatletyka

Ew. Joanna Mazur & Michał Stawicki – 1500 m T11 – ew. finał 2:38

Aleksander Kossakowski & Krzysztof Wasilewski – 1500 m T11 – eliminacje 2:48/2:58/

Bartosz Tyszkowski – pchnięcie kulą F41 – 03:58

Mirosław Madzia – pchnięcie kulą F11 – 12:46

Justyna Franieczek – 400 m T20 – eliminacje 13:15/13:22

Podnoszenie Ciężarów

Marzena Zięba – kobiety +86 kg – 09:30-10:35

Wioślarstwo – dzień rezerwowy

Tenis Stołowy

ew. Finały

Piotr Grudzień 03:45-04:30

Rafał Czuper 09:00-09:45

Rafał Lis 09:45 – 10:30

Krzysztof Żyłka 09:45-10:30

Karolina Pęk 10:45-11:30

Natalia Partyka 11:45-12:30

Tomasz Jakimczuk 09:00-09:45

Tenis na wózkach

Kamil Fabisiak, Piotr Jaroszewski – ew. 3 runda singla, ew. ¼ debla 04:00-13:00

Strzelectwo Sportowe

Emilia Babska – R2-W 10m Karabin Pneumatyczny eliminacje 01:30, ew. finał 04:00

31 sierpnia

Lekkoatletyka

Aleksander Kossakowski & Krzysztof Wasilewski – 1500 m T11 – ew. finał 02:38

Lucyna Kornobys – pchnięcie kulą F34 – 03:26

Krzysztof Ciuksza – 400 m T36 – 04:20

Alicja Jeromin – 100 m T47 – eliminacje – 05:09/05:15, ew. finał 13:18

Anna Trener-Wierciak – skok w dal T38 – 12:00

Maciej Sochal – Pchnięcie kulą F32 – 12:19

Łukasz Mamczarz – skok wzwyż T63 – 12:25

Justyna Franieczek – 400 m T40 – ew. finał 13:28

Kolarstwo – jazda na czas

Rafał Szumiec (H3), Rafał Wilk (H4), Krystian Giera(H4), Renata Kałuża  (H3) – 01:00 – 04:30 (Handbike)

Marcin Polak & Michał Ładosz, Justyna Kiryła & Aleksandra Tecław, Dominika Putyra & Ewa Bańkowska 06:30-09:15 (tandemy)

Strzelectwo Sportowe

Szymon Sowiński, Filip Rodzik – P1 10m pistolet pneumatyczny SH1 – eliminacje 05:00, finał 07:30

Pływanie

Alan Ogorzałek – 100 m motylkiem S10 – 03:50 eliminacje, ew. 11:49 finał

Oliwia Jabłońska – 100 m motylkiem S10 – 03:57 eliminacje, ew. 12:09 finał

Tenis Stołowy

Piotr Grudzień, Patryk Chojnowski, Maksym Chudzicki – drużynowo kl. 9-10 – kwalifikacje 03:00-04:30, ew. ¼ finału 09:30-11:00

Maciej Nalepka, Krzysztof Żyłka, Rafał Lis – drużynowo kl.4-5 – kwalifikacje 03:00-04:30, ew. ¼ finału 09:30-11:00/11:00-12:30

Natalia Partyka, Karolina Pęk – drużynowo kl.9-10 – kwalifikacje 04:30-06:00

Tomasz Jakimczuk, Rafał Czuper – drużynowo kl. 1-2 – kwalifikacje 06:00-07:30, ew. ¼ finału 12:30-14:00

Tenis na wózkach

Kamil Fabisiak, Piotr Jaroszewski – ew. ¼ singla, ½ debla, 04:00-13:00

1 września

Lekkoatletyka

Renata Śliwińska – rzut dyskiem F41 – 2:35

Michał Kotkowski – 400 m T37 – 03:40

Róża Kozakowska – pchnięcie kulą F32 – 12:00

Badminton

Bartłomiej Mróz – mecz grupowy, 11:00-15:00

Kolarstwo

Renata Kałuża – wyścig ze startu wspólnego H3 –  05:20-06:09

Rafał Wilk, Krystian Giera – wyścig ze startu wspólnego H4 – 07:15-09:16

Rafał Szumiec – wyścig ze startu wspólnego H3 – 07:20-09:28

Strzelectwo

Emilia Babska – R3-Mix 10m karabinek pneumatyczny leżąc SH1 – 02:30 kwalifikacje, ew. 04:30 finał

Pływanie

Alan Ogorzałek – 400 m dowolnym S10 – 02:26 eliminacje, ew. 10:21 finał

Oliwia Jabłońska – 400 m dowolnym S10 – 02:39 eliminacje, ew. 10:31 finał

Przemysław Drąg – 100 m klasycznym SB11 – 02:54 eliminacje, ew. 11:02 finał

Igor Hrehorowicz – 200 m zmiennym SM9 – 03:13 eliminacje, 11:32 finał

Tenis Stołowy

Natalia Partyka, Karolina Pęk – drużynowo kl.9-10 – ew. ¼ finału 03:00-05:00/05:00-07:00, ½ 10:30-12:30

Maciej Nalepka, Krzysztof Żyłka, Rafał Lis – drużynowo kl. 4-5 – ew. ½ finału 07:00-09:00

Piotr Grudzień, Maksym Chudzicki, Patryk Chojnowski – drużynowo kl. 9-10 – ew. ½ finału 07:00-09:00

Tomasz Jakimczuk, Rafał Czuper – drużynowo kl.1-2 – ew. ½ finału 10:30-12:30

Tenis Ziemny

Piotr Jaroszewski, Kamil Fabisiak – ew. ½ finału singla – 04:00-13:00

2 września

Lekkoatletyka

Klaudia Maliszewska – pchnięcie kulą F35 – 02:30

Mateusz Owczarek – skok w dal T37 – 02:35

Joanna Mazur & Michał Stawicki – 200 m T11 – eliminacje 03:02/03:10/03:18/03:26

Mirosław Madzia – rzut dyskiem F11 – 03:32

Marek Wietecki – rzut oszczepem F13 – 13:26

Joanna Oleksiuk – pchnięcie kulą F33 – 12:48

Łucznictwo

Milena Olszewska – open – 1/16 finału 03:00-05:00; ew. : 1/8 finału 05:15-07:15, ¼ finału 10:30-11:30, ½ finału 11:30-12:00, o 3. Miejsce 12:06-12:21, finał 12:21-12:36

Badminton

Bartłomiej Mróz – mecz grupowy 02:00-14:00

Kajakarstwo

Jakub Tokarz – KL1 eliminacje – 02:30-02:40; VL2 eliminacje 04:10-04:20

Mateusz Surwiło – KL3 eliminacje – 03:00-03:10

Kamila Kubas – KL2 eliminacje – 04:00-04:10

Katarzyna Kozikowska – KL3 eliminacje 04:20-03:40

Kolarstwo

Wyścig drużynowy H1-H5 (handbike) – 08:30-09:15

Strzelectwo Sportowe

Szymon Sowiński, Filip Rodzik – P3 25m pistolet SH1 – 02:45 eliminacje, ew. finał 08:30

Pływanie

Igor Hrehorowicz – 100 m motylkiem S9 – 02:32 eliminacje, ew. 10:22 finał

Kamil Otowski, Jacek Czech – 50 m grzbietowym S2 – 03:29 eliminacje, ew. 11:40 finał

Tenis Stołowy

Maciej Nalepka, Krzysztof Żyłka, Rafał Lis – drużynowo kl. 4-5 – ew. finał/o 3. Miejsce 03:00-04:30

Tenis na wózkach

Kamil Fabisiak, Piotr Jaroszewski – ew. mecze o 3. Miejsce, singiel/debel – 05:00-13:00

3 września

Lekkoatletyka

Joanna Mazur & Michał Stawicki – 200 m T11 – półfinał 02:39/02:47

Daniel Pek – 1500 m T20 – 03:13

Barbara Bieganowska-Zając – 1500 m T20 – 03:26

Maciej Lepiato – skok wzwyż T44 – 04:02

Krzysztof Ciuksza – 100 m T36 – eliminacje 13:27/13:33

Michał Kotkowski – 200 m T37 – eliminacje 13:12/13:19

Karolina Kucharczyk – skok w dal T20 – 12:00

Janusz Rokicki – pchnięcie kulą F57 – 12:10

Łucznictwo

Łukasz Ciszek – open – 1/16 finału 03:00-07:15; ew. 1/8 finału 10:30-12:30, ¼ finału 12:30-13:30, ½ finału 13:30-14:00, o 3. Miejsce 14:06-14:21, finał 14:21-14:36

Badminton

Bartłomiej Mróz – mecz grupowy – 02:00-14:00

Kajakarstwo

Jakub Tokarz – KL1 – ew. 02:30-02:44 półfinał, 03:39 finał B 03:47 finał A

Mateusz Surwiło – KL3 – ew. 03:05-03:19 półfinał, 04:29-04:37 finał A

Kolarstwo

Justyna Kiryła & Aleksandra Tecław, Dominika Putyra & Ewa Bańkowska – wyścig ze startu wspólnego – 06:00-08:30

Marcin Polak & Michał Ładosz – wyścig ze startu wspólnego –  06:18-09:07

Pływanie

Oliwia Jabłońska – 200 m zmiennym SM10 – 02:09 eliminacje, ew. 10:07 finał

Michał Golus – 100 m motylkiem S8 – 02:36 eliminacje, ew. 10:30 finał

Alan Ogorzałek – 200 m zmiennym SM10 – 02:00 eliminacje, ew. 10:00 finał

Tenis Stołowy

Natalia Partyka, Karolina Pęk – drużynowo kl. 9-10 – finał/o 3. Miejsce 03:00-04:30

Tomasz Jakimczuk, Rafał Czuper – drużynowo kl. 1-2 – finał/o 3. Miejsce 10:00-11:30

Piotr Grudzień, Maksym Chudzicki, Patryk Chojnowski – drużynowo kl. 9-10 – finał/o 3. Miejsce 11:30-13:00

Tenis ziemny

Kamil Fabisiak, Piotr Jaroszewski – ew. finał debla 05:00-11:00

4 września

Lekkoatletyka

Tomasz Paulinski – pchnięcie kulą F34 – 02:35

Renata Śliwińska – pchnięcie kulą F40 – 02:41

Krzysztof Ciuksza – 100 m T36 – ew. finał 03:38

Michał Kotkowski – 200 m T37 – ew. finał 03:27

Alicja Jeromin – 200 m T47 – eliminacje 04:53/04:59, ew. finał 12:50

Michał Głąb – pchnięcie kulą F33 – 12:05

Joanna Mazur&Michał Stawicki – 200 m T11 – ew. finał 12:29

Łucznictwo

Milena Olszewska, Łukasz Ciszek – mixt open drużynowo – 1/8 finału 03:00-05:40, ew. ¼ finału 10:30-11:50, ½ finału 11:50-12:30, o 3. Miejsce 12:36-12:56 finał 12:56-13:16

Badminton

Bartłomiej Mróz – ew. ½ finału, 0 3. Miejsce/finał – 02:00-14:00

Kajakarstwo

Kamila Kubas – KL2 – ew. 02:44-02:58 półfinały, 03:56 finał B, 04:04 finał A

Jakub Tokarz – VL2 – ew. 02:58-03:12 półfinały, 04:12 finał A

Katarzyna Kozikowska – KL3 – ew. 03:12-03:26 półfinały, 04:30 finał A

Strzelectwo

Szymon Sowiński, Filip Rodzik – P4 Mixed 50m Pistolet SH1 – kwalifikacje 02:30, ew. finał 05:30

5 września

Strzelectwo

Emilia Babska – R6 Mixed 50 m Karabinek Leżąc SH1 – kwalifikacje 02:30, ew. 04:30 finał

13:00 ceremonia zamknięcia