Michał Gadowski i Jolanta Majka z kciukami do góry po zakończonych zawodach MŚ

Podczas Halowych Mistrzostw Świata w wioślarstwie, które odbyły się w dniach 23-27 lutego w formule online, srebrne medale zdobyli nasi paraolimpijczycy: Jolanta Majka i Michał Gadowski. W wyścigu na 2000 m na ergometrze w kategorii PR2 Gadowskiego, który osiągnął czas 7:27:7 minuty, wyprzedził jedynie Włoch Gian Filippo Mirabile (7:02:5). Jolanta Majka, która startowała na tym samym dystansie i uzyskała wynik 8:33:5, musiała uznać wyższość reprezentantki Australii Kathryn Ross (7:59:3).

W zawodach wzięli również udział dwaj inni nasi reprezentanci: Jarosław Kailing i Arkadiusz Skrzypiński. Zajęli oni odpowiednio 4. i 5. miejsce w wyścigu na 2000 m w kategorii PR1.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata były zawodami łączonymi, w których oprócz paraolimpijczyków brali udział również pełnosprawni zawodnicy. Zdobyli oni kolejne 4 medale dla Polski – 3 złote i jeden srebrny. Bezkonkurencyjni okazali się Klaudia Pankratiew w wadze lekkiej kobiet, Aleksander Chajda (LM U23 – 500m) oraz Dariusz Stefanowski (LM55), a drugi w kategorii otwartej mężczyzn był Bartosz Zabłocki.