Polski Komitet Paralimpijski rozpoczął realizację projektu „Bądź AKTYWNY! 2022” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. To już kolejna edycja tego projektu, z którego skorzysta co najmniej 600 uczestników. 

badz aktywny 2022

W ramach projektu „Bądź AKTYWNY! 2022” przewidziana jest organizacja 60 sekcji sportowych, w tym 25 sekcji pływackich i 35 sekcji sportowych ukierunkowanych na inne dyscypliny takie jak: boccia, goalball, lekkoatletyka, łucznictwo, szermierka na wózkach, tenis stołowy, frame running czy narciarstwo. Uczestnicy mają zagwarantowane ubezpieczenie oraz zwrot kosztów dojazdu. 

Miasta, w których odbywają się zajęcia zależą od zamieszkania zrekrutowanych uczestników. W skład każdej sekcji wchodzi średnio 10 osób, a zajęcia prowadzone są przez dwóch doświadczonych trenerów z pomocą wolontariuszy. Treningi odbywają się 2-3 razy w tygodniu.

Działania rekrutacyjne skupiają się głównie na osobach z niepełnosprawnościami narządu ruchu i narządu wzroku, a także z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, w związku ze szkoleniem osób mogących później wziąć udział w igrzyskach paralimpijskich. Zajęcia w sekcjach mogą być wstępem do przygody ze sportem zarówno w aspekcie rekreacyjnym, jak i wyczynowym. Treningi są dostosowywane pod indywidualne możliwości beneficjentów, a w toku projektu monitorowane są postępy i poziom możliwości sportowych.

Osoby, które są zainteresowane udziałem w projekcie mogą kontaktować się z Polskim Komitetem Paralimpijskim pod adresem mailowym: a.wawer@paralympic.org.pl.

Do pobrania:

plakat badz aktywny 2022
siegamy po sukces dofinansowanie

Galeria
Boccia
Ogólnorozwojowa
Parabadminton
Paralekkoatletyka
Parapływanie
Sekcja Goalball
Paratenis stołowy
Paraszermierka
Podnoszenie ciężarów