STRONA GŁÓWNA > Aktualności > 250.000 zł dla polskich paraolimpijek!
Aktualności

250.000 zł dla polskich paraolimpijek!

Aż 10 zawodniczek otrzyma stypendia w akcji zorganizowanej przez Fundację UNAWEZA, Corinne Runs for Good oraz Polski Komitet Paraolimpijski.

fot. Marcin Klaban/Polski Komitet Paraolimpijski

Wszystko zaczęło się od niecodziennego pomysłu: Corinne Klajda postanowiła przebiec cykl 4 pustynnych ultramaratonów, jedno z najcięższych wyzwań biegowych na świecie. Nie chciała jednak, aby ten wysiłek był celem samym w sobie – ważne było, aby dookoła niego wydarzyło się coś dobrego i istotnego. Zgłosiła się do Fundacji UNAWEZA prowadzonej przez Martynę Wojciechowską, ambasadorkę polskich paraolimpijek. Misją tej organizacji jest dodawanie kobietom skrzydeł – a w ten cel doskonale wpisuje się wsparcie dla sportsmenek, które swoimi występami i osiągnięciami udowadniają, że niemożliwe nie istnieje.

Wszystko dalej potoczyło się niezmiernie szybko – od pierwszej sesji zdjęciowej z zawodniczkami, Martyną i Corinne, która miała promować działania dookoła zbiórki na stypendia, aż do momentu, w którym można powiedzieć, że najważniejszy cel został osiągnięty. 10 reprezentantek Polski w rozmaitych dyscyplinach paraolimpijskich może trenować przez najbliższy rok bez obaw o sytuację materialną. Są wśród nich zarówno doświadczone i utytułowane już zawodniczki, jak i takie, które dopiero zaczynają swoją przygodę na arenach międzynarodowych i debiutują na igrzyskach paraolimpijskich. Stypendystki programu Fundacji UNAWEZA, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego oraz Corinne Runs for Good to: Emilia Babska, Dorota Bucław, Iweta Faron, Justyna Franieczek, Alicja Jeromin, Renata Kałuża, Róża Kozakowska, Joanna Mendak, Edyta Owczarz oraz Paulina Woźniak.

fot. Marcin Klaban/Polski Komitet Paraolimpijski

Corinne jest już po pierwszym z czterech pustynnych ultramaratonów. W 7 dni pokonała 250 km na pustyni Namib i otrzymała nagrodę za jeden z najlepszych wyników w kategorii wiekowej 50-59 lat. Przed nią jeszcze biegi po pustyniach Chile, Namibii oraz na Antarktydzie.  

Cała akcja nie miałaby szans na powodzenie bez wsparcia fundatorów prywatnych. Jedno stypedium w całości ufundowali darczyńcy Fundacji UNAWEZA. Wszystkim firmom i darczyńcom prywatnym z całego serca dziękujemy!

Zbiórka cały czas trwa! Zachęcamy do wpłat pod adresem: https://www.unaweza.org/komu-pomagamy/corinne-biegnie-dla-paraolimpijek/