fbpx
Aktualności

Złoty Puchar Świata w strzelectwie sportowym

Tegoroczny Puchar Świata w strzelectwie sportowym odbywającym się w Al Ain w Emiratach Arabskich przyniósł polskiej kadrze aż trzy medale.
Szymon Sowiński (zawodnik zielonogórskiego “Startu”) w konkurencji pistolet pneumatyczny P1 wywalczył brązowy medal. Podczas finału Sowiński ustanowił  nowy rekord Polski. Zagrano również dwukrotnie Mazurek Dąbrowskiego. Startujący w klasie SH1 Sowiński zdobył dwa złote medale w konkurencji olimpijskiej P4-50 m pistolet mixed ustanawiając w finale nowy rekord Świata wynikiem 225,1, w klasyfikacjach 527. Drugie złoto wywalczył w konkurencji nieolimpijskiej P5-pistolet standard pokonując rywali i kończąc z wynikiem 352. Medale wręczał Prezydent Dubaju – złoty medalista igrzysk olimpijskich w strzelectwie – shot gun.